Scott Pilgrim vs. The World powraca. Znamy oficjalną datę premiery

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 9.12.2020, 11:57 Aktualizacja: 9.12.2021, 11:57
O przygodach Scotta Pilgrima świat po raz pierwszy usłyszał dzięki komiksom Bryana Lee O'Malleya, które ukazywały się w latach 2004-2010. Na ich podstawie powstał później całkiem przyzwoity film, a następnie Ubisoft zabrał się za stworzenie gry. Scott Pilgrim vs. The World: The Game był dwuwymiarowym beat'em-upem, jakiś czas temu jednak zniknął ze sprzedaży. Francuski wydawca postanowił ponownie wprowadzić tytuł do obiegu za sprawą edycji kompletnej. Jej oficjalna premiera została zaplanowana na styczeń 2021 roku.
0 Udostępnień

Przygody Scotta Pilgrima doczekają się ponownego wydania

Od komiksu do filmu i ostatecznie gry wideo – dzieło Bryana Lee O’Malleya przeszło długą drogę, za każdym razem jednak spotykało się z ciepłym odbiorem fanów popkultury. Po części Scott Pilgrim vs. The World robiło to, co Stranger Things, zanim jeszcze ktokolwiek usłyszał o serialu Netfliksa czy samej platformie streamingowej.

W niniejszym artykule skupimy się jednak na grze wideo, której to ponownym wprowadzeniem na rynek zajął się Ubisoft (pierwotny wydawca tytułu. Scott Pilgrim vs. The World: The Game ukazał się w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360, lecz tylko w dystrybucji cyfrowej. Z tego właśnie powodu, gdy 2 grudniu 2014 roku gra zniknęła ze sklepów Sony i Microsoftu, tytuł przestał być dostępny. Powód miało stanowić wygaśnięcie licencji, choć niektórzy przywołują również spór pomiędzy deweloperem (oddziały Ubisoftu) a wydawcą globalnym, czyli Universal Studios Entertainment.

Kompletna edycja już niebawem

Tak czy inaczej, skutkiem było zniknięcie produkcji, która okazała się całkiem przyjemnym beat’em-upem. O Scotcie Pilgrimie w kontekście gry usłyszano dopiero w bieżącym roku – na wrześniowej konferencji Ubisoftu ogłoszono, że tytuł doczeka się ponownego wydania. Kompletna edycja zawierać ma – oprócz produkcji dostosowanej do nowych konsol – dwa DLC związane z Knives Chau oraz Wallace’em Wellsem.

Pierwotna premiera gry zaplanowana była na święta 2020 roku, dwa dni temu podano jednak nową datę – ukaże się 14 stycznia przyszłego roku na komputerach osobistych, Switchu, Stadii oraz konsolach Sony (PS4, PS5) i Microsoftu (Xbox One, Xbox Series X|S).

Ubisoft ponownie zrezygnował jednak z wydania fizycznego, aczkolwiek pracy nad nim ma się podjąć twórca komiksowego oryginału, Bryan Lee O’Malley, o czym za pośrednictwem Twittera poinformował sam zainteresowany. Oczywiście francuskie przedsiębiorstwo musi wyrazić na to zgodę, niemniej zaistniała szansa na to, że wydanie fizyczne ostatecznie się pojawi, z tą różnicą, że opracowane zostanie przez zewnętrzną firmę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments