Second Extinction. Kiedy premiera nowej strzelanki?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 20.05.2020, 12:53 Aktualizacja: 20.05.2021, 15:30
Jurrasic Park, Pradawny ląd, Rex z Toy Story… W świecie filmu nie brakuje opowieści o dinozaurach. A jak to wygląda na rynku gier wideo? Z prehistorycznymi zwierzętami spotkamy się już niebawem za sprawą gry Second Extinction. Przybliżamy najważniejsze informacje na temat premiery strzelanki przygotowanej przez Systemic Reaction.
Na kiedy zaplanowana jest premiera Second Extinction?
1 Udostępnień

W artykule na temat premiery Second Extinction poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Second Extinction?

Konkretna data premiery omawianej gry nie jest jeszcze znana. Niewiele wskazuje jednak na to, aby w strzelankę można było zagrać jeszcze w tym roku. Należy się nastawić, że najwcześniejszy termin premiery Second Extinction przypadnie na rok 2021.

gameplay Second Extinction opiera się na kooperacji

Gra przygotowana została przez studio Systemic Reaction, będące częścią przedsiębiorstwa Avalanche Studios Group. W zeszłym roku ukazała się jego inna strzelanka – Generation Zero, wydana na Microsoft Windows oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Prehistoria powraca, czyli dinozaury atakują współczesny świat

Second Extinction to połączenie cech kilku epok historycznych – z jednej strony mamy współczesnych, wyposażonych w technologicznie zaawansowane bronie żołnierzy, w których wcielają się użytkownicy, z drugiej przeciwnikami bohaterów są zmutowane dinozaury, zagrażające ludzkości.

To właśnie pokonanie niebezpiecznych, krwiożerczych stworów stanowi podstawowy cel rozgrywki. Poszczególny gracz dowodzi członkiem specjalnej organizacji ERA, mającej swoją bazę na stacji kosmicznej. Poza zwalczeniem dinozaurów istotne jest także poznanie ich natury i ustalenie, jakie przyczyny się kryją za powstaniem zmutowanych istot.

O gameplayu Second Extinction

Omawiana gra to kooperacyjny shooter (typu FPS), w którym do rozgrywki może przystąpić maksymalnie trzech użytkowników. Praca zespołowa i jej znaczenie dla wykonania poszczególnych misji były tym aspektem, na który autorzy produkcji położyli szczególny nacisk. Pragnęli przygotować grę, w której współpraca stanowi klucz do realizacji celu.

Przed rozpoczęciem zmagań należy wybrać jednego z kilku dostępnych żołnierzy – zróżnicowanych osobowościowo oraz pod względem posiadanych zdolności. W trakcie rozgrywki na użytkowników czeka bogaty repertuar wyjątkowych broni oraz innych umiejętności. Przeciwników do pokonania jest co nie miara, zatem potrzebne są ku temu odpowiedniej jakości środki.

Oczywiście wraz z osiąganiem kolejnych sukcesów na bojowym froncie zyskujemy różne opcje rozwoju i po powrocie do bazy możemy się zaopatrzyć w nową, lepszą broń, ewentualnie zdecydować się na usprawnienie i rozwój już posiadanej.

Nasi przeciwnicy, podobnie jak żołnierze, także będą się różnić – jedne dinozaury okażą się bardziej wymagające od drugich i wykażą inne możliwości ofensywne. Dlatego nie każdego mutanta pokonamy w identyczny sposób i obowiązkiem będzie dostosowanie taktyki pod konkretnego przeciwnika.

Trójwymiarowa grafika powstała przy użyciu APEX Engine. W Second Extinction możemy się spodziewać efektownych, widowiskowych scen z niemałą porcją mniejszych wybuchów lub większych eksplozji. Świat gry nie będzie otwarty. Tworzą go poszczególne lokacje, składające się na ogólną mapę rozgrywki.

Bez wątpienia zarys fabularny oraz podstawowe cechy gameplayu brzmią zachęcająco i pozostaje cierpliwie czekać na następne informacje dotyczące premiery Second Extinction.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Dla osób, które zamiast urządzeń Microsoftu wolą korzystać z tradycyjnych komputerów istotne będą poniższe informacje dotyczące wymagań sprzętowych:

Minimalne wymagania sprzętowe Second Extinction

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-3570 lub AMD Ryzen 3 1300X
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 780 3GB lub AMD R9 280 3GB
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Second Extinction

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-4770 lub AMD Ryzen 5 1600X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 1070GB lub AMD Vega 56 8GB
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za Second Extinction?

Ceny za grę nie są jeszcze znane, ale już teraz możemy poinformować, że zaopatrzenie się w wersję na PC możliwe będzie za pośrednictwem platformy Steam.

Wraz z poznaniem więcej szczegółów niniejszy artykuł zostanie zaktualizowany także o cenę Second Extinction.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments