Shadow Warrior 3. Premiera gry w 2021 roku!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 7.07.2020, 11:35 Aktualizacja: 7.07.2021, 12:11
W drugim półroczu przed nami jeszcze wiele, wiele premier. Znamy już jednak niektóre tytuły, które trafią na rynek gier wideo w przyszłym roku. Świeżo zapowiedzianym jest Shadow Warrior 3 – trzecia część wznowionej przed kilkoma laty serii z gatunku pierwszoosobowej strzelanki. Czego możemy się spodziewać po jej najnowszej odsłonie, uzupełnionej o możliwość siekania wrogów kataną?
premiera Shadow Warrior 3 już w 2021 roku!
3 Udostępnień

W artykule na temat premiery Shadow Warrior 3 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Shadow Warrior 3?

Na zagranie w omawianą produkcję będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Zapewne bliżej końca bieżącego roku poznamy więcej szczegółów związanych z tą premierą – przykładowo miesiąc, w którym się odbędzie. Shadow Warrior 3 trafi na rynek wyłącznie w wersji na PC. Za jego przygotowanie odpowiada polskie studio Flying Wild Hog, wydaniem natomiast zajmie się firma Devolver Digital.

za powstanie Shadow Warrior 3 odpowiada polskie studio Flying Wild Hog

Przypomnijmy, że Shadow Warrior 3 to trzecia część serii – licząc od momentu jej wznowienia w 2013 roku. Początki strzelanki sięgają roku 1997 – wówczas ukazał się pierwszy tytuł Shadow Warrior. W kolejnych latach wydano dwa rozszerzenia (Twin Dragon, Wanton Destruction), a przed siedmioma wiosnami pierwsza część powróciła w formie reboota. Wskrzeszeniem zajęło się polskie studio Flying Wild Hog. W 2016 roku w świat wypuszczono Shadow Warrior 2 i po kolejnych kilku latach możemy się spodziewać trzeciej części serii.

Powrót Lo Wanga

W trzeciej części serii użytkownik ponownie przejmie kontrolę nad postacią Lo Wanga. Nie zapowiada się jednak spektakularny powrót tego bohatera. Co prawda intencje Lo Wanga nie były złe, niemniej niczym protagonista z bajki Disneya wpędził świat w spore kłopoty. Przypadkowo bowiem uwolnił starożytnego smoka, która teraz zaczyna zagrażać społeczeństwu.

czy Shadow Warrior 3 będzie kolejnym świetnym akcyjniakiem z samurajami?

Oczywiście zgodnie z podwórkowym prawem Pascala – należy ponieść konsekwencje swojego czynu i samemu zadbać o rozwiązanie problemu. Lo Wang musi wobec tego wyruszyć w drogę, aby odnaleźć i zgładzić potężnego przeciwnika.

Shadow Warrior 3 – gra o wielu nowych możliwościach

W Shadow Warrior 3 obserwujemy rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby, a podstawowym celem jest pokonywanie co rusz stających na naszej drodze przeciwników. Lo Wang dysponuje bogatym ekwipunkiem i może korzystać z wielu rodzajów broni palnej. Ponadto cechują go zdolności uniku, zwinność i inne rozwinięte sprawności fizyczne.

Lo Wang biega po ścianach, używa haków z linkami, a także walczy za pomocą katany. Sprzyjające w zmaganiach mogą się okazać także elementy środowiskowe. Jak zapowiadają twórcy – na użytkowników Shadow Warrior 3 czeka zupełnie nowe doświadczenie i można się spodziewać wielu nieznanych dotychczas funkcji.

Nasz bohater będzie także mógł wykonywać tak zwane manewry kończące, polegające na pozyskiwaniu od pokonanych przeciwników ich cząstki i wykorzystywaniu jej mocy przeciwko hordzie wśród eksplozji niepowstrzymanej furii oraz potężnej magii. W trakcie rozgrywki trafimy na wywodzące się z japońskiej tradycji ludowej demoniczne stwory lokai, albowiem to właśnie mityczne samurajskie krainy Azji stanowią obszar do naszej eksploracji.

Grę będzie można nabyć za pośrednictwem platformy Steam, a już 12 lipca odbędzie się konferencja Devolver Digital, podczas której powinniśmy poznać więcej informacji na temat fabuły czy gameplayu Shadow Warrior 3.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments