Sherlock Holmes Chapter One. Frogwares odpowiada na pytania graczy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.01.2021, 12:29 Aktualizacja: 22.01.2022, 12:29
Zapowiedziana w zeszłym roku nowa gra od ukraińskiego Frogwares to kolejne podejście do stworzenia adaptacji przygód Sherlocka Holmesa. Chapter One opowiadać będzie o początkach najsłynniejszego brytyjskiego detektywa, a w opublikowanym wczoraj materiale z cyklu Q&A jeden z deweloperów postanowił odpowiedzieć na część pytań fanów.
0 Udostępnień

Nowości od naszych wschodnich sąsiadów

Po udanej premierze The Sinking City latem 2019 roku deweloperzy z Frogwares zdecydowali się powrócić do tego, na czym znają się najlepiej, czyli tworzeniu gier z Sherlockiem Holmesem w roli głównej. Zapowiedziany w zeszłym roku Chapter One opowiadał będzie o początkach słynnego, brytyjskiego detektywa, który udaje się na jedną z egzotycznych wysp Morza Śródziemnego, by zbadać sprawę zabójstwa swojej matki.

W opublikowanym wczoraj materiale Sergey Oganesyan, jeden z deweloperów pracujących w studiu, zdecydował się odpowiedzieć na kilka najczęściej poruszanych kwestii przez graczy. Przede wszystkim podano, ile zajmie przejście gry – główny wątek składał się będzie z pięciu zadań, których ukończenie ma zająć od 12 do 15 godzin.

Otwarty świat i aktorzy głosowi

Sherlock Holmes Chapter One to jednak gra z otwartym światem (duże miasta i jego obrzeża, jak w The Sinking City). Dlatego w produkcji będziemy mogli wykonać ponad 30 zadań pobocznych, dzięki czemu długość całej zabawy to 40 lub nawet 50 godzin. Zapewniono również, że w grze, oprócz rozwiązywania zagadek, nie zabraknie sekwencji walki, ale nie zdecydowano się na pokazanie ich w akcji. Dedykowany temu materiał z rozgrywki ma pojawić się dopiero za jakiś czas.

Innym ciekawym punktem filmu była próbka głosów dwóch głównych postaci –  Sherlocka, w którego wcieli się Alex Jordan (odtwórca wspomnianej postaci we wcześniejszej grze studia, Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter) oraz Jona, któremu głosu użyczy Wil Coban, aktor znany z filmów Król Artur: Legenda miecza i Czekając na barbarzyńców.

Premiera gry zaplanowana jest na ten rok – Sherlock Holmes Chapter One ukaże się na komputerach osobistych (Steam) oraz konsolach zarówno starej (PS4, Xbox One), jak i nowej generacji (PS5, Xbox Series X|S).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments