Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 jeszcze w tym roku!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 24.06.2020, 13:44 Aktualizacja: 24.06.2021, 13:47
W ostatnim czasie na naszej stronie ukazało się sporo zapowiedzi nowości na PlayStation 5 – głównie amerykańskich produkcji. Nie zapominamy o rodzimych deweloperach i ich osiągnięciach na konsole poprzedniej generacji oraz PC. Studio CI Games szykuje kolejną część swojego znakomitego cyklu. Zapowiadamy premierę Sniper: Ghost Warrior Contracts 2.
CI Games bardzo szybko przygotuje sequel Sniper Ghost Warrior Contracts
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Sniper: Ghost Warrior Contracts 2?

O tym, że Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 trafi na rynek w 2020 roku, zaczęto poważnie mówić w marcu, gdy światełko w tunelu zapalił prezes polskiej firmy wydawniczej i deweloperskiej CI Games – Marek Tymiński. Dzisiaj już wiemy, że na kolejną część znakomitego, długoletniego cyklu poczekamy jeszcze tylko kilkanaście tygodni. – Mimo dużych premier, które co roku mają miejsce w czwartym kwartale, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contract 2 właśnie w tym okresie, z uwagi na nasze dotychczasowe doświadczenia. Poprzednią część gry wydaliśmy pod koniec listopada zeszłego roku i jesteśmy zadowoleni z wyników jakie osiągnęła – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 już w 2020 roku

Tytuł przygotowany przez CI Games oraz wydany przez United Label trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Przyjęta przez CI Games strategia zakłada regularne wydawanie gier z segmentu AA/AA+, które są tworzone przez wewnętrzne zespoły spółki, we wsparciu zewnętrznych partnerów outsourcingowych. – Konsekwentnie realizujemy strategię, zgodnie z którą będziemy wydawać nasze gry bardziej regularnie – czytamy w zapowiedzi CI Games.

Po roku czas na sequel

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 to już szósty tytuł cyklu zapoczątkowanego w 2008 roku. Od początku nad projektem czuwa polski deweloper CI Games (niegdyś City Interactive). W najnowszej części podstawowy koncept nie ulega zmianie – użytkownik wciela się w strzelca wyborowego i to wokół jego losów owiana jest historia.

Jak już sugeruje sam tytuł – omawiana gra stanowi kontynuację wydanej w zeszłym roku produkcji. Na sierpień zaplanowano kampanię promocyjną i być może wtedy dowiemy się więcej na temat fabuły. Na ten moment jeszcze nie jesteśmy w stanie ustalić, w jakim stopniu Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 będzie powiązany z poprzednikiem (a śmiało można zakładać zupełnie nowy rejon) i na jakich terytoriach rozegrają się zmagania tytułowego strzelca.

Mniejszy budżet, ale z krokiem do przodu

Zgodnie z zapowiedziami możemy się w Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 spodziewać czegoś, co z jednej strony zapewni przywiązanie do cyklu starszych użytkowników, z drugiej z powodzeniem zaprosi do wspólnej zabawy nowych graczy. Te doniesienia na temat gameplaya brzmią dość enigmatycznie i pozostaje nam czekać na pierwsze konkretne informacje.

w Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 wcielimy się w tytułowego snajpera

Co prawda budżet produkcyjny przeznaczony na sequel okazał się mniejszy niż w przypadku poprzednika, niemniej nie powinno to oznaczać regresu. Już w marcu przedstawiciele polskiego studia zapowiadali, że w Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 wprowadzone zostaną udoskonalenia względem ostatniej części. Może to wynikać z tego, że podwaliny pod cykl są już przygotowane i można większą uwagę skupić na nowych elementach. W efekcie prace nad kolejnymi odsłonami przebiegają szybciej i w dalszej przyszłości mają przebiegać jeszcze sprawniej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments