Sonic: Szybki jak błyskawica. Produkcja kontynuacji rozpocznie się w marcu

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 2.12.2020, 13:41 Aktualizacja: 2.12.2021, 13:41
Filmowe adaptacje gier można podzielić na bardzo słabe i te nieco lepsze, a Sonic: Szybki jak błyskawica zdecydowanie znajduje się w drugiej z wymienionych kategorii. Film przy stosunkowo niewielkim budżecie (90 milionów dolarów) zarobił już ponad 300 milionów dolarów, co skłoniło wytwórnię do przygotowania kontynuacji. Jej produkcja ma rozpocząć się już w marcu, a przynajmniej tak wskazuje wykaz na stronie internetowej komisji obsługującej filmy kręcone w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.
Jeż Sonic
0 Udostępnień

Kontynuacja przygód niebieskiego jeża zaczyna nabierać kształtów

Film Sonic: Szybki jak błyskawica pojawił się w kinach w lutym tego roku i za całkiem przyzwoitymi ocenami recenzentów (64% w serwisie Rotten Tomatoes) poszła duża popularność. Produkcja zaliczyła bardzo dobry weekend otwarcia, będąc najlepiej zarabiającym filmem na podstawie gier. Dotychczas rekord ten należał do Detektywa Pikachu (około 54 miliony dolarów), ale Sonic przebił jego wynik o trzy miliony dolarów.

Film w ciągu 10 dni zarobił 210 milionów dolarów, a jego całkowity zysk szacowany jest na ponad 300 milionów “zielonych”, co przy budżecie 90 milionów stanowi doskonały rezultat. Z tego właśnie powodu już w maju ogłoszono, że pojawi się kontynuacja, a według najnowszych informacji prace na planie mają ruszyć 15 marca 2021 roku.

Tak przynajmniej wynika z wykazu projektów znajdującego się na stronie www.creativebc.com – film pod kryptonimem “Emerald Hill” ma dokładnie takich samych producentów (Neal H Moritz i Nan Morales) i reżysera (Jeff Fowler) jak oryginał. Co więcej, sama nazwa kodowa kojarzyć się powinna fanom Sonica – jest to pierwszy poziom gry Sonic the Hedgehog 2.

Produkcja ma zakończyć się 10 maja, jednak ze względu na nieprzewidywalność pandemii koronawirusa, prace mogą się przedłużyć. Dalej nie znamy oficjalnej daty premiery czy listy zaangażowanych aktorów, dlatego na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na dalsze informacje.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments