Sony przyznaje się do błędu. PS Store pozostaje dla PS3 i PS Vita

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 20.04.2021, 12:08 Aktualizacja: 20.04.2022, 12:08
Sony ogłosiło zmianę decyzji wobec odcięcia konsol PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PlayStation Vita od sklepu PlayStation Store.
nowe promocje w PS Store!
0 Udostępnień

Jeszcze pod koniec marca bieżącego roku Sony wypuściło oficjalny komunikat, zgodnie z którym w najbliższe lato posiadacze PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PlayStation Vita utracą dostęp do sklepu PlayStation Store. Sprzedaż gier w wersji cyfrowej na wyszczególnione konsole miała dobiec końca. Budzący wiele kontrowersji i sprzeciwu ruch stał się właśnie nieaktualny.

Na swoim oficjalnym blogu japoński producent poinformował o zmianie decyzji i przyznał się do błędu, podjęcia zbyt pochopnej decyzji. Co prawda z upływem czasu dalsze wspieranie starszego sprzętu stawało się coraz bardziej problematyczne, a część zasobów należałoby przeznaczyć na rozwój konsol nowej generacji, niemniej wciąż wielu użytkowników korzysta z urządzeń PS3 czy PS Vita i nie są czymś zupełnie archaicznym.

Niestety, ale adresatami tej dobrej wiadomości nie są użytkownicy PlayStation Portable. Sklep pozostanie aktywny wyłącznie dla konsol PS3 oraz PS Vita. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami PSP straci dostęp do PlayStation Store dokładnie 2 lipca bieżącego roku, ale akurat w przypadku tej konsoli sprzeciw użytkowników był zdecydowanie mniejszy, zatem podtrzymanie decyzji przez Sony wydaje się uzasadnione.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments