Star Trek – Rok piąty. Zobacz, jak wyglądał kres wspólnej podróży słynnej załogi Enterprise

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 19.05.2021, 12:27 Aktualizacja: 19.05.2022, 12:27
Na komiksowym rynku na fanów uniwersum „Star Trek” czeka wyjątkowa pozycja.
0 Udostępnień

Fot. materiały prasowe

Nie sposób streścić rosnącego nieprzerwanie od lat 60. popkulturowego fenomenu Star Treka. Zdobył świat filmu i seriali telewizyjnych, literatury, gier wideo oraz planszowych, a do tego wyprodukowano mnóstwo zabawek oraz gadżetów. Uniwersum poszerzają także komiksy. Już dziś, 19 maja, w ręce polskich czytelników trafił pierwszy tom serii opowiadającej o przygodach bohaterów kultowego Star Treka.

Firma Egmont Polska postanowiła wydać Star TrekRok piąty, czyli kolekcję pierwszych dwunastu zeszytów regularnej serii. Za scenariusze opowieści zawartych w tym wydaniu odpowiadają: Jackson Lanzing, Colin Kelly, Brandon Easton, Jody Houser i Jim McCann. Stronę graficzną przygotowali natomiast Stephen Thompson, Martin Coccolo, Silvia Califano i Kieran McKeown. W komiksie nie brakuje odwołań do fabuł z odcinków serialu telewizyjnego i jest on wierny oryginałowi także pod względem charakterystyki bohaterów oraz scenografii i elementów wizualnych świata przedstawionego.

Przekładem komiksu zajął się Marek Starosta. Ponadto tom wzbogacono o wstęp Kamila Śmiałkowskiego, publicysty komiksowego i filmowego, badacza popkultury. Star Trek – Rok piąty liczy 272 strony i jest już możliwy do zakupu na stronie wydawnictwa Egmont Polska w cenie 69,99 złotych. Warto również dodać, że w przygotowaniu są kolejne albumy: prequel do serialu Picard oraz Konflikt Q będący crossoverem czterech pierwszych seriali Star Trek.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments