Stardew Valley. Największa aktualizacja w historii gry już dostępna

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 23.12.2020, 14:50 Aktualizacja: 23.12.2021, 14:50
Cudowna historia Erica "Concerned Ape'a" Barone'a to materiał w sam raz na film. Młody informatyk przez ponad cztery lata w pojedynkę pracował nad Stardew Valley, które ostatecznie okazało się ogromnym sukcesem i dziś wymieniane jest jako jedna z lepszych gier niezależnych ostatnich lat. Tuż przed świętami Barone opublikował największy patch w historii produkcji – aktualizacja 1.5 jest już dostępna na komputerach osobistych.
0 Udostępnień

Aktualizacja 1.5 już dostępna na PC

Mimo czterech lat na karku Stardew Valley ciągle jest rozwijane, a wszystko wskazuje na to, że Eric „Concerned Ape” Barone nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii stworzonej przez siebie produkcji. W miniony weekend na Twitterze dewelopera pojawiła się krótka zapowiedź dotycząca zmian, jakie wprowadzi aktualizacja 1.5. Dzień później ów nowości były już dostępne, ale tylko dla posiadaczy komputerów osobistych. Co dokładnie zmieniono?

Przede wszystkim dodano możliwość gry w lokalnej kooperacji dla maksymalnie czterech użytkowników – od teraz można cieszyć się rozgrywką na podzielonym ekranie, ale to jedynie czubek góry lodowej, ponieważ zmian jest znacznie więcej. Osoby szukające nowych wyzwań powinny udać się na Ginger Island, którego główną atrakcją będą losowo generowane podziemia. Ich układ zmienia się za każdym razem, gdy gracz rozpocznie przemierzanie terenu. Na wspomnianej wyspie znajdziemy również nowe przedmioty do zdobycia, a także będzie można sprawdzić się w przygotowanych przez Barone’a minigrach.

Menu z nowymi, rozszerzonymi opcjami kreacji świata

Inną ciekawostką, skierowaną przede wszystkim dla weteranów tytułu, jest opcja dostosowania świata w Stardew Valley jeszcze przed rozpoczęciem gry. Od teraz można zmniejszyć lub zwiększyć liczbę potworów atakujących naszą farmę, czy wpływać na przeróżne elementy losowe (np. uzyskiwane nagrody).

Do tego pojawiła się cała masa nowych postaci oraz elementów kosmetycznych, a – co najważniejsze! – kaczki mogą od teraz pływać. Samą farmę wybudujemy od teraz na plaży, a w ramach naszej działalności możemy hodować strusie. Zmian jest o wiele więcej, a pełną listę znajdziecie tutaj. Na razie nie wiadomo, kiedy aktualizacja 1.5 pojawi się na pozostałych platformach, a tych przez ostatnie cztery lata namnożyło się.

Oprócz komputerów osobistych, Stardew Valley dostępne jest konsolach (PS4, Xbox One, Switch i PlayStation Vita) oraz urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments