Stardew Valley w formie planszówki. Pierwszy nakład wyprzedany

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.02.2021, 12:49 Aktualizacja: 25.02.2022, 12:49
Okazuje się, że dalszy rozwój swojego hitu to nie jedyny plan Erica "Concerned Ape'a" Barone'a, osoby, która w pojedynkę stworzyła Stardew Valley. Od wczoraj dostępna jest planszówka, będąca adaptacją gry wideo. Pierwszy nakład Stardew Valley: The Board Game został już całkowicie wyprzedany.
0 Udostępnień

Wyprawa na papierowo-tekturowe łono natury

Planszówki na podstawie gier wideo nie są niczym nowym i tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy wspominaliśmy m.in. o wiedźmińskim Starym Świecie, Darkest Dungeon czy Frostpunku. Teraz do tego zacnego grona dołączyła gra planszowa na podstawie Stardew Valley, ale zamiast informacji o zbiórce na Kickstarterze czy innym portalu crowdfundingowym, Eric „Concerned Ape” Barone, twórca oryginału, miał do przekazania bardziej radosną nowinę. Stardew Valley: The Board Game jest już dostępna w sprzedaży, z tym że… no właśnie, pojawiły się komplikacje.

Przede wszystkim zainteresowanie planszówką było tak duże, że pierwszy nakład wyprzedał się w ciągu kilku godzin. Aktualnie należy czekać na kolejne wydanie, ale nie wiadomo, kiedy pojawi się ono w sprzedaży. Drugim problemem jest brak polskiego wydania i konieczność zamówienia analogowej wersji Stardew Valley ze Stanów Zjednoczonych, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami za wysyłkę. Cena samej planszówki to z kolei 55 dolarów, czyli nieco ponad 200 złotych.

Za zaprojektowanie planszówki odpowiada Cole Medeiros, który na swoim koncie ma Wep of Spies i GUBS: A Game of Wit and Luck. W grę można grać samemu lub zaprosić do zabawy do trzech znajomych. Całość może pochwalić się przeuroczą szatą graficzną, a zainteresowani, jak w ogóle gra się w Stardew Valley: The Board Game, mogą sprawdzić zasady na stronie głównej planszówki.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments