Subnautica: Below Zero wychodzi z wczesnego dostępu. Znamy datę premiery

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 1.03.2021, 13:42 Aktualizacja: 1.03.2022, 13:42
Wydana w styczniu 2018 roku Subnautica zdobyła spore zainteresowanie graczy. Po długiej obecności we wczesnym dostępie (prawie 4 lata) gra zebrała wokół siebie sporą społeczność, a rok po premierze wersji 1.0 deweloperzy z Unknown Worlds Entertainment wypuścili do “early accessu” Subnauticę: Below Zero, czyli fabularną kontynuację swojej debiutanckiej produkcji. Niedawno dowiedzieliśmy się, kiedy pełna wersja gry ujrzy światło dzienne.
0 Udostępnień

Przyszła pora na ponowne zanurzenie

W najnowszym materiale wideo, w którym deweloperzy z Unknown Worlds Entertainment przedstawili krótki opis nadchodzącej aktualizacji, zdradzono przy okazji, kiedy można spodziewać się premiery Subnautici: Below Zero. To kontynuacja gra, której początki sięgają jeszcze 2014 roku. Właśnie wtedy na Steamie we wczesnym dostępie pojawiła się Subnautica, a kilka miesięcy później gra była dostępna na innych platformach.

Po prawie czterech latach prac nad rozwojem tytułu deweloperzy byli gotowi na opublikowaniem Subnautici w wersji 1.0 – tytuł ostatecznie zaliczył premierę w styczniu 2018 roku. Szybko okazało się jednak, że twórcy z Unknown Worlds Entertainment mają już pomysł na kontynuację i tak na początku 2019 roku we wczesnym dostępie pojawiła się Subnautica: Below Zero. Na szczęście na pełną premierę kontynuacji nie będziemy musieli czekać aż czterech lat – na poniższym filmiku deweloperzy informują, że gra opuści wczesny dostęp już 14 maja. Tytuł ukaże się w wersjach na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz komputery osobiste (Steam i Epic Games Store).

Warto pamiętać, że seria (chyba tak można już o tym pisać) Subnautica to jeden z niewielu survivali, która ma fabułę – wcielamy się w rolę rozbitka z katastrofy statku kosmicznego, którego zadaniem jest eksploracja wodnej planety 4546B. W miarę postępów gracz odkrywa struktury pozostawione przez obcą cywilizację, a w pewnym momencie może on również wyjść na powierzchnię, by zbadać nieskalane ludzką ręką tereny. Below Zero rozwija pomysł oryginału, dodając m.in. w pełni udźwiękowione dialogi

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments