Super Meat Boy Forever. Premiera gry już dziś

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 23.12.2020, 13:46 Aktualizacja: 23.12.2021, 13:46
Team Meat powraca z kontynuacją jednej z najtrudniejszych gier platformowych ostatnich lat. Oryginalny Super Meat Boy został wydany w 2010 roku i razem z Braidem czy Limbo rozpoczęły one współczesną rewolucję gier niezależnych, która trwa do dziś. Forever, bo tak będzie nazywać się kontynuacja, został zapowiedziany po raz pierwszy w 2014 roku i docelowo miał ukazać się na urządzeniach mobilnych. Plany deweloperów uległy zmianie, a gra w pierwszej kolejności pojawiła się na pecetach i Switchu.
0 Udostępnień

Czas na kontynuację

Deweloperzy z Team Meat poinformowali w zeszłym tygodniu, że kontynuacja Super Meat Boya, jednej z najtrudniejszej gry ostatnich lat, będzie miała swoją premierę już niedługo, a konkretnie 23 grudnia. Data ta wypada dziś – gra jest już dostępna na komputerach osobistych i Switchu.

Forever, bo tak nazywa się omawiana produkcja, został po raz pierwszy zaprezentowany latem 2014 roku na PAX East, a od tego czasu ze studia odszedł jeden z założycieli studia, Edmund McMillen. Sam projekt również ewoluował – Super Meat Boy Forever miał ukazać się tylko na urządzeniach mobilnych, jednak projekt rozrósł się na tyle, że Team Meat postanowiło samodzielnie przygotować wydanie gry na pozostałe platformy.

Super Meat Boy Forever na wyłączność w Epic Games Store

Tak właśnie znaleźliśmy się w grudniu 2020 roku, kiedy to studio było gotowe udostępnić grę w dwóch wersjach. Od dziś produkcja dostępna jest na Switchu (19,99 dolarów) oraz komputerach osobistych, ale wyłącznie na Epic Games Storze. Deweloperzy z Team Meat zgodzili się na czasową wyłączność swojego tytułu na platformie twórców Fortnite’a.

Powiedzieli mi, że chcą Super Meat Boy Forever w Epic Games Store, ale na wyłączność przez rok, a ja na to: podajcie liczby. Zrobili to, a ja pomyślałem: totalnie tak; zgodziłem się niemal bez zastanowienia. Po uzyskaniu danych strach z powodu braku gry na Steamie znacząco zmalał.

Wspominał Tommy Refenes z Team Meat w wywiadzie dla Destructoid we wrześniu zeszłego roku. Czasowa wyłączność dla Epic Games Store’a potrwać ma przez 12 miesięcy, a w styczniu 2021 roku Super Meat Boy Forever pojawi się na pozostałych konsolach. Dopiero na końcu gra trafi na urządzenia mobilne z Androidem i iOS-em.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments