Super Nintendo World to Disneyland dla fanów Maria. Otwarcie w lutym 2021 roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 1.12.2020, 10:36 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:27
O tym, że Nintendo przygotowuje się do otworzenia swojego parku rozrywki wiemy od dawna, jednak dopiero teraz zdradzono pierwsze szczegóły, jak ów ośrodek będzie wyglądał. Japońskie Super Nintendo World doczeka się oficjalnej inauguracji w lutym 2021 roku, a pierwsi przedstawiciele mediów mieli już okazję zwiedzić lokację. Zauważono, że całość jest mniejsza, niż się wydaje na materiałach promocyjnych, ale Nintendo ma stale dobudowywać kolejne sekcje atrakcji.
0 Udostępnień

Pierwszy park zostanie otwarty w Osace

Wczoraj rano kilka zagranicznych serwisów, w tym japoński IGN, opublikowało na swoich łamach pierwsze wrażenia z pobytu w Super Nintendo World, czyli odpowiedniku Disneylandu, z tym że kierowanym do fanów produkcji Wielkiego N. Oprócz wielu nawiązań do gier Nintendo, projektanci przygotowali zamek Bowsera, wielkiego, kolczastego żółwia, który w serii o wąsatym hydrauliku porywał Księżniczkę Peach. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo oprócz aktualnie dostępnych atrakcji, park ma być cały czas rozszerzany o kolejne części tematyczne związane z produkcjami Nintendo.

Otwarcie lokacji miało odbyć się razem ze startem tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale ze względu na pandemię wydarzenie przełożono na lato 2021 roku. Nintendo nie chciało czekać tak długo i działalność parku znajdującego się w Osace zostanie zainaugurowana już 4 lutego przyszłego roku. Zgodnie z planami podobnych ośrodków nie zabraknie również w innych częściach świata, a właściwie już powinny tam być – mówiono o amerykańskich Hollywood i Orlando, a jeden z nich miał znaleźć się w Singapurze, ale tutaj także koronawirus pokrzyżował plany.

Obecnie główną atrakcję stanowi tor w stylu Mario Kart wspierany przez rozszerzoną rzeczywistość. Całość nie jest jednak aż tak duża, jak mogłoby się to wydawać na załączonym powyżej filmie. Nintendo pracuje aktualnie nad kolejnymi częściami swojego parku rozrywki, w tym nad tą poświęconą Donkey Kongowi.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób japoński Super Nintendo World będzie funkcjonował w rzeczywistości koronawirusa, aczkolwiek sam pomysł (zwłaszcza, że idea została już niemal w całości zrealizowana) jest z pewnością wart śledzenia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments