Superhot: Mind Control Delete. Premiera dodatku w połowie lipca

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 10.07.2020, 15:54 Aktualizacja: 10.07.2021, 16:31
W 2013 roku łódzcy projektanci w tydzień przygotowali grę i zgłosili ją na konkurs 7DFPS. Niedługi czas później uznali, że strzelanka Superhot zasługuje na bardziej rozbudowaną wersję. Po zebraniu niezbędnych środków udało się ją stworzyć, a w tym roku w lipcu gra doczeka się znakomitego dodatku. Zapowiadamy premierę Mind Control Delete.
Mind Control Delete to nowy dodatek do Superhot
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Superhot: Mind Control Delete poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Superhot: Mind Control Delete?

Superhot: Mind Control Delete trafi do sprzedaży już 16 lipca. Jest samodzielnym dodatkiem, zatem do korzystania z niego nie jest wymagane posiadanie podstawowej wersji gry, czyli Superhot z 2016 roku. To strzelanka typu FPP opracowana przez łódzkie studio SUPERHOT Team.

premiera nowego dodatku do Superhot już w lipcu!

Rozszerzenie ukaże się w wersjach dostępnych na PC oraz konsole PlayStation i Xbox One. W przypadku wydania na komputery osobiste będzie można zaopatrzyć się w nie za pośrednictwem rozmaitych platform – Steam, GOG, Epic Games Store albo Origin.

Czas to ruch

Fabularnie Superhot nie należy do najbardziej rozbudowanych produkcji – użytkownik wciela się w umiejętnie posługującego się bronią strzelca i ma za zadanie przemieszczać się pomiędzy różnymi lokacjami, po drodze eliminując wielu przeciwników. To, co wyróżnia dzieło łódzkiego studia SUPERHOT Team, to zależność pomiędzy czasem a ruchem postaci – ten pierwszy upływa wyłącznie wtedy, gdy sterujemy naszym bohaterem.

polska gra Superhot jest piekielnie trudna

Ogólny koncept fabularny pozostaje dla dodatku niezmienny, podobnie jak opisana mechanika z zależnością pomiędzy czasem a ruchem. To są podstawowe kwestie, które znają doskonale użytkownicy mający już okazję zagrać w Superhot. Pora wobec tego poświęcić uwagę temu, jakie nowości oferuje rozszerzenie Mind Control Delete.

Dodatek z nowymi możliwościami

Przede wszystkim dodatek oferuje nowe mapy i pomimo że ogólny koncept nie uległ zmianie (uczestniczymy w rozgrywce obserwowanej z perspektywy pierwszoosobowej i przy użyciu broni palnej oraz białej mamy za zadanie zwalczyć grupy przeciwników), to przynajmniej możemy liczyć na wykonywanie misji w nieznanych dotąd lokacjach.

Oczywiście nie zabraknie nowych rodzajów uzbrojenia, a także rywali. Co więcej – wraz z notowaniem postępu w grze będziemy mogli odblokowywać kolejne nieznane dotąd bronie, hacki, techniki specjalne oraz trafiać na nowych, jeszcze silniejszych i adekwatnych do naszego wzrostu umiejętności przeciwników (co jest szczególnie istotne, gdy pomyślimy o obowiązującej zasadzie – dostaniesz = nie żyjesz i zaczynasz od początku).

W samych starciach ich system ma być bardziej rozbudowany. Będziemy mogli eksperymentować, starając się zwalczyć antagonistów na rozmaite sposoby i stale poszukiwać nowych rozwiązań, a wybuchowe, spektakularne walki powinny dostarczyć jeszcze większych wrażeń.

Na szczęście twórcy nie kombinowali i na siłę nie modyfikowali charakterystycznej dla Superhot warstwy graficznej, tylko doszlifowując pewne elementy. W Mind Control Delete ponownie trafimy na minimalistyczne, wykonane głównie z płaskich brył o jasnych barwach lokacje, a przeciwników oraz pozostawiane przez wystrzelone pociski oznacza kolor czerwony. To bardzo nieskomplikowana grafika, lecz właśnie w tej prostocie tkwi siła Superhot i czyni z tej produkcji pozycję pod wieloma względami zajmującą.

Poznaj wymagania sprzętowe Mind Control Delete

Aby móc korzystać z samodzielnego dodatku w wersji na PC należy mieć na uwadze poniższe parametry:

Minimalne wymagania sprzętowe

System operacyjny – Windows 10
Procesor – Intel Core2 Quad Q6600 z 2,40 GHz
Pamięć RAM – 2 GB
Karta graficzna – GeForce GTX 650 (1024 MB RAM)

Zalecane wymagania sprzętowe

System operacyjny – Windows 10
Procesor – Intel Core i5-4440 z 3,10 GHz
Pamięć RAM – 8 GB
Karta graficzna – GeForce GTX 660 (2048 MB RAM)

Ile zapłacimy za dodatek?

Konkretnych cen za wersję na PC, PlayStation 4 lub Xbox One jeszcze nie poznaliśmy, lecz mamy doskonałą wiadomość dla tych, którzy Superhot już posiadają, albo przymierzają się do zakupu (ale nie później niż do 16 lipca). Otóż właściciele gry otrzymają Mind Control Delete za darmo!

Ta wyjątkowa oferta nie dotyczy jednak wszystkich posiadaczy podstawowego tytułu – nie jest bowiem aktywna dla użytkowników, którzy nabyli Superhot za darmo – przykładowo za pośrednictwem Twitch Prime albo Games with Gold.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments