Take-Two i oszuści w GTA Online. Wydawca zamyka stronę z cheatami

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.01.2021, 10:55 Aktualizacja: 26.01.2022, 10:55
Oszuści w grach sieciowych to prawdziwa plaga. Znacznie ważniejszym i bardziej palącym problemem zdają się być jednak osoby zajmujące się sprzedażą czy wypożyczaniem nielegalnego oprogramowania. Take-Two właśnie ukróciło działanie jednej z takich grup – Lunacheats, strona, która dotychczas zajmowała się odpłatnym rozprowadzaniem programów do oszukiwania w GTA Online, została wyłączona.
0 Udostępnień

Krok w dobrą stronę

Dwa tygodnie temu wspominaliśmy o Bungie i Riot Games, którzy wytoczyli pozew przeciwko jednej z grup zajmującej się odpłatnym udostępnianiem oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie Destiny 2 i Valorancie. To jednak nie jedyna firma, która weszła na wojenną ścieżkę z oszustami – Take-Two wymusiło właśnie wyłączenie strony Lunacheats, która zajmowała się sprzedażą programów ułatwiających oszukiwanie.

W miejscu witryny widnieje teraz krótki komunikat informujący o zaprzestaniu działalności, a osoby odpowiedzialne za cały proceder zobowiązały się do przekazania wszystkich dotychczas uzyskanych zysków na rzecz organizacji charytatywnych wskazanych przez Take-Two:

Po rozmowach z Take-Two Interactive natychmiast zaprzestajemy obsługi, rozwoju i dystrybucji oprogramowania do oszukiwania. Przekażemy również nasze dochody na cele charytatywne wskazane przez Take-Two.

Przepraszamy za wszelkie problemy, które nasze oprogramowanie spowodowało społeczności Grand Theft Auto Online.

To oczywiście jedynie kropla w morzu, a podobnych stron czy grup, działających w mniej jawny sposób jest setki; w końcu sama gra i jej społeczność też nie należy do małych, a zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zagrać nieczysto. Nie zmienia to jednak tego, że jest to krok w dobrą stronę – oby takich więcej w przyszłości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments