Tales from Borderlands wraca do sprzedaży. Możliwe wydanie na PS5 i Xbox Series X|S

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.02.2021, 11:08 Aktualizacja: 15.02.2022, 11:08
Nagłe zamknięcie Telltale Games doprowadziło nie tylko do masowych zwolnień, ale również zagroziło wydawaniu dalszych części serii tworzonych przez studio. Jedną z nich było Tales from Borderlands, czyli narracyjna przygodówka na licencji strzelanki Gearboxu. Gra przez dłuższy czas nie była dostępna w sprzedaży, ale zgodnie z zapowiedzią powróci na cyfrowe platformy dystrybucji już w tym tygodniu.
0 Udostępnień

Rhys, Fiona i ich plany wzbogacenia się ponownie w obiegu

Po zamknięciu Telltale Games we wrześniu 2019 roku problemem nie były tylko zwolnienia pracowników, czy to, że niektóre gry studia – w tym The Walking Dead – nie zostaną ukończone. Spora część dotychczas wydanych produkcji została usunięta z platform cyfrowych dystrybucji, co powodowało problemy z dostępnością poszczególnych tytułów.

Po tym, jak LCG Entertainment wykupiło prawa do marek i powołało do życia nowe Telltale Games, kolejne gry wracają na sklepowe półki i wygląda na to, że w końcu przyszła pora na Tales from Borderlands. Ta wydawana w latach 2014-2015 seria osadzona była w świecie stworzonym przez earbox Software i rozwijanym w ramach strzelanki Borderlands. Zgodnie z informacją udostępnioną w mediach społecznościowych ma wrócić do sprzedaży 17 lutego.

Możliwe wydanie na konsole obecnej generacji

Tu jednak pojawia się inny wątek tej historii, bo w styczniu serwis Gematsu zauważył, że jeszcze w grudniu zeszłego roku PEGI, europejska agencja przyznająca kategorie wiekowe gier, uwzględniło w swoim systemie omawiane Tales from Borderlands. Co ciekawe, oprócz wersji pecetowej pojawiła się również wzmianka o wydaniu na konsole obecnej generacji. Całość miałaby zostać udostępniona 18 lutego, czyli w okolicach ponownego wrzucenia oryginału na platformy dystrybucji cyfrowej.

Zarówno Gearbox Software, jak i LCG Entertainment (właściciel nowego Telltale Games) nie odniosło się do tej kwestii, więc pozostaje nam poczekać kilka dni, aż sprawa sama się wyjaśni. Przypominamy, że Tales from Borderlands ukazało się pierwotnie na komputerach osobistych (na Mackach też!), PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation 4, Xboksie One oraz urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments