Humble Bundle i nie tylko. Gdzie kupić tanie gry w paczkach?

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 1.04.2020, 13:56 Aktualizacja: 1.04.2021, 13:56
Całe szczęście, że żyjemy w czasach, gdzie nie musimy wydawać setek złotych na gry, aby miło spędzić z nimi czas. Gdy wokół panuje #zostańwdomu, my wychodzimy do was z paroma propozycjami, gdzie kupić tanie gry w paczkach, by nie zanudzić się w domach i nie zrujnować przy okazji portfela. A wśród serwisów tego typu znajduje się nie tylko popularny Humble Bundle!
tanie gry w paczkach - nie tylko humble bundle
0 Udostępnień

W naszym przeglądzie tanich gier w paczkach opisujemy:

Humble Bundle – tanio, wiele, charytatywnie

Humble Bundle to jedna z najpopularniejszych stron z paczkami gier. Ich główną ofertą są 2-tygodniowe paczki gier, za które płacimy tyle, ile chcemy ofiarować. To my decydujemy, ile z naszej kwoty pójdzie na cele charytatywne, ile dla twórców, a ile dla samego Humble Bundle. Większość paczek dostaje dodatkową zawartość po tygodniu, więc kupując danego bundle’a w pierwszym tygodniu, niejako decydujemy się na częściowy zakup w ciemno.

Wszelkie paczki są tematyczne i nie zawsze zawierają gry. Już niejeden bundle z tej strony zawierał programy graficzne, poradniki, soundtracki czy komiksy. Te przedostatnie praktycznie zawsze dostajemy wraz z grami, które kupiliśmy w paczce. Aby otrzymać gry z pierwszego szczebla w formie kluczy, należy zapłacić minimum 1 €, a następne szczeble zależą od ilości sprzedanych sztuk danego bundle’a.

Humble Bundle to nie tylko wspomniane paczki z grami, ale także growy abonament zwany Humble Choice. Co miesiąc otrzymujemy paczki minimum 10 gier. W zależności od wysokości naszego abonamentu będziemy w stanie zachować z tej paczki od 3 do 9 gier – to my wybieramy, które chcemy zachować. Gry, które otrzymamy do wyboru, mają minimalną wartość 180 €.

Warto nadmienić, że także abonament wspiera akcje charytatywne i wraz z nim otrzymujemy bonusy w formie dostępu do biblioteki ponad 90 gier bez zabezpieczenia DRM, zniżkę od 10% do 20% (również w zależności od wysokości abonamentu) oraz do dostęp do tak zwanych Humble Originals (produkcji dostępnych tylko na humblebundle.com). Wysokość abonamentu, który kwalifikuje nas do Humble Choice, to od 13,99 € do 17,99 € na miesiąc.

Jakby nam było tego mało, na wspomnianej stronie mamy również dostęp do sklepu Humble Store. To miejsce pełne konkurencyjnych cen. Nie tylko mamy dostęp do gier, ale również do wielu programów. Bardzo często za niektóre nie zapłacimy ani złotówki z powodu akcji rozdawania gier za darmo.

Przydatne linki:

Indie Gala – gry niezależne, ale nie tylko

Indie Gala jest przede wszystkim stroną nastawioną na gry niezależne. Tak jak w przypadku Humble Bundle, mamy tutaj dostęp do zestawów gier oraz sklepu, gdzie zakupimy konkretne produkcje. Co w takim razie wyróżnia galę indyków od innych tego typu stron oprócz właśnie gier indie?

Po pierwsze strona oferuje specjalną zakładkę zwaną Devs Showcase. Tutaj każdy twórca po odpowiednim zweryfikowaniu projektu może wrzucić swoją grę niezależną. Wrzucone projekty są dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika za darmo. Jest to nie tylko kopalnia darmowych gier dla graczy, ale także możliwość rozprowadzenia swoich produkcji wśród ludzi, aby developerzy otrzymali feedback ze strony społeczności grających w ich produkcje.

To świetna możliwość rozprowadzenia swojej marki i otrzymania stosownego odzewu na temat swoich produkcji. Jest to świetna inicjatywa ze strony Indie Gala, która pozwala połączyć ze sobą ambitnych, niezależnych developerów i graczy głodnych gier niezależnych.

Po drugie, Indie Gala oferuje sprzedaż gier przeznaczonych tylko dla dorosłych odbiorców. Nie zabraknie tutaj zatem produkcji pochodzących z Dalekiego Wschodu. Sporo tutaj contentu pełnego kawaii anime dziewczyn – w zasadzie jest to tutaj niezwykle dominujący, jak nie jedyny, styl graficzny.

Tutaj także ceny produkcji są bardzo przystępne. Znajdziemy gry dostępne za kwoty poniżej dolara, kończąc na takich blisko 50 dolarów. Pamiętajcie, wspomniane produkcje przeznaczone są tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.

Przydatne linki:

Fanatical – gry, ale także ebooki i elearning

Na sam koniec chciałbym omówić stronę słynącą ze sprzedaży kluczy w paczkach, ale nie tylko na gry. W swojej ofercie Fanatical przygotowało dla swoich potencjalnych klientów masę gier, które możemy zakupić pojedynczo w sklepie internetowym lub w formie paczek. Każdy gracz powinien tu znaleźć coś dla siebie.

W tej chwili na stronie mamy dostęp do wielu paczek gier indie, AAA i nawet gier przewidzianych pod VR, wszystko w naprawdę konkurencyjnych cenach. Zawsze na stronie dostępny jest tak zwany Star Deal, czyli naprawdę spora zniżka na drogą produkcję. Czym jeszcze wyróżnia się Fanatical na tle innych tego typu stron?

Otóż granie to nie wszystko i wiedzą o tym idealnie pracownicy fanatical.com. Oprócz paczek gier, mamy tutaj możliwość zakupu także paczek z ebookami dotyczącymi różności z kręgu IT. Znaleźć mogą tu coś dla siebie wszyscy zainteresowani tą tematyką, niezależnie od tego czy interesuje nas stricte praca na Linuxie, game developerka czy programowanie lub projektowanie stron internetowych.

Twórcy strony zapewniają, że dostęp do zakupionych ebooków będziemy mieli zawsze, a one same pochodzą od zaufanych autorów. Każdy e-czytelnik na pewno doświadczył swego czasu bolączki związanej z nieobsługiwanym rozszerzeniem swojej zakupionej e-książki. Na szczęście sprzedawca bundla wyszedł temu naprzeciw i gwarantuje on, że wszelkie zakupione ebooki są dostępne w wielu znanych formatach plików. Nic, tylko kupować i inwestować w swój rozwój!

Przydatne linki:

Mam nadzieję, że powyższe strony uratują kogoś od nudy w czasach pandemii. Korzystaliście już z tego typu stron?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments