Team Fortress 2 Classic. Zagraj za darmo w kultową strzelankę!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 6.07.2020, 13:22 Aktualizacja: 6.07.2021, 13:23
Team Fortress 2 powraca! Taki krótki, prosty komunikat obiegł świat i ucieszył rzesze graczy. Wznowienie kultowej strzelanki oznacza powrót do korzeni, lecz nie bez paru nowości. Czego możemy się spodziewać po Team Fortress 2 Classic, którego premiera właściwie już za nami? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!
premiera Team Fortress 2 Classic już 6 lipca
7 Udostępnień

W artykule na temat premiery Team Fortress 2 Classic poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Team Fortress 2 Classic?

Team Fortress 2 Classic to zmodyfikowana wersja tytułu z 2007 roku, która została już udostępniona do pobrania w wersji na PC. Od 6 lipca bowiem możemy powrócić do gry pierwotnie wyprodukowanej oraz wydanej przez Valve Corporation w 2007 roku.W naszym kraju dystrybuowaniem tytułu zajęła się firma Electronic Arts Polska.

Team Fortress 2 Classic można pobrać za darmo

Co najważniejsze – za Team Fortress 2 Classic nie zapłacimy ani złotówki! To zupełnie darmowa produkcja do pobrania ze strony twórców, co z pewnością przyciągnie rzesze użytkowników – zarówno tych pamiętający oryginał, jak i nowych graczy, pragnących skorzystać z wyjątkowej, darmowej okazji.

Cel numer jeden: Pokonaj wroga

W Team Fortess 2 Classic (czyli niegdyś w Team Fortess 2) przynależymy do żołnierskiego oddziału bojowego i przystępujemy do wykonania rozmaitych misji. Fabuła nie jest nad wyraz rozbudowana i w ogólnym spojrzeniu chodzi o to, aby zwalczyć wroga, a aspekty wprowadzające zróżnicowanie pomiędzy danymi zadaniami, to przykładowo cel zdobycia flagi przeciwnika i jednocześnie uniemożliwienie mu zrobienia tego samego.

Team Fortress 2 Classic to nostalgiczny powrót do kultowej strzelanki

W grze wcielamy się w postać reprezentującą jedną z dziewięciu dostępny w Team Fortess 2 Classic klas – obecnych także w pierwszej części serii – Skaut, Żołnierz, Pyro, Demoman, Gruby, Inżynier, Szpieg, Medyk oraz Snajper. Już same nazewny sugerują, że jest w czym wybierać i gra oferuje dostęp do szeroko scharakteryzowanych bohaterów.

W drużynie zawsze raźniej

To, co może wyróżniać Team Fortess 2 Classic na tle innych strzelanek, to brak indywidualnej formy rozgrywki i zabawa wyłącznie w trybie kooperacji. Dlatego podczas prób wykonania danej misji nie jest istotne wyłącznie to, aby samemu wykazać się wyjątkową zdolnością korzystania z broni, lecz także móc umiejętnie współpracować z towarzyszami.

Zgodnie ze stanowiskiem autorów wznowienia, z jednej strony zależało im na oddaniu ducha oraz specyfiki pierwowzoru, a przede wszystkim zachowanie tych cech, które zadecydowały o jego niemałej popularności, z drugiej nie mogliby zadbać o obecność nowych elementów. I tak w Team Fortess 2 Classic możemy na liczyć niespotykane wcześniej bronie (aż dziewięć rodzajów), tryby gry (VIP, Domination) oraz mapy. Odświeżono także boty.

Niekoniecznie wielkiej zmianie poddano natomiast warstwę graficzną. Team Frotess 2 charakteryzował się tym, że bojownicy przypominali rysunkowe postaci z kart komiksu albo przeniesione do świata gry niewielkich rozmiarów figurki, jakieś zabawki. W Team Frotess 2 Classic nie zależało zatem, aby kwestie wizualne dostosować do współczesnych standardów i popisać się przy użyciu znakomitego silnika. Najważniejszy był zwrot ku klasyce i zachowaniu pewnego charakteru.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments