Test Drive Unlimited Solar Crown oficjalnie zapowiedziany

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 10.07.2020, 13:40 Aktualizacja: 10.07.2021, 13:42
Dekada lat 80. to czas niezwykle istotny, wręcz przełomowy, dla świata gier. Narodziło się w niej wiele serii i bohaterów, którzy są obecni do dziś, a nie jedynym przykładem posłuży hydraulik Mario. Ponad trzydzieści lat ma także seria wyścigowa Test Drive. Teraz przyszła pora na jej kolejną część – zapowiadamy premierę Unlimited Solar Crown.
Kiedy premiera Test Drive Unlimited Solar Crown?
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Test Drive Unlimited Solar Crown poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Test Drive Unlimited Solar Crown?

Test Drive Unlimited Solar Crown to produkcja przygotowywana przez studio KT Racing, jej wydaniem natomiast zajmie się firma Nacon. Konkretnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy i trudno spekulować, czy wypuszczenia gry na rynek należy się spodziewać w bieżącym roku (co byłoby dużą niespodzianką), czy zagranie w nową odsłonę popularnej serii wyścigowej trzeba planować na 2021.

Nie mamy również oficjalnego potwierdzenia, na jakie platformy ukaże się tytuł. Można być pewnym odnośnie do wydania na PC – nabędziemy go za pośrednictwem platformy Steam. W przypadku ostatniej części, czyli Test Drive: Ferrari Racing Legends, poza wersją na komputery osobiste ukazały się także przeznaczone na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Możemy wobec tego śmiało liczyć, że i tym razem nie zabraknie wydań na sprzęt Sony i Microsoft. Otwartym pytaniem pozostaje to, czy będą to już gry na konsole nowej generacji.

Powrót klasyki

Geneza serii Test Drive sięga dekady lat 80., gdy jej pierwsze części wydawano na plaformy Amiga, Atari ST, Commodore 64 czy MS-DOS. W późniejszych czasach wyścigowych zmagań doświadczaliśmy na PC, PlayStation oraz Game Boy – niektóre odsłony serii dotyczyły wyłącznie ostatniej z konsol. W 2001 roku za sprawą produkcji Test Drive: Off-Road Wide Open do grona dołączył Microsoft i jego sprzęt Xbox. Na przestrzeni ponad trzydziestu lat seria Test Drive zdążyła pokaźnie urosnąć, aczkolwiek od premiery ostatniego tytułu, Ferrari Racing Legends, minęło osiem wiosen. Teraz czas na powrót.

Na ten moment Test Drive Unlimited Solar Crown pozostaje dość enigmatycznym, niezbadanym jeszcze projektem. Produkcja gry jest na wczesnym etapie i musimy poczekać na poznanie konkretnych informacji. Na podstawie nielicznych rozmów z autorami gry można wnioskować, że podstawowym zamierzeniem jest nawiązanie do początków marki i utrzymanie jej DNA. Podobno są plany, aby do Unlimited Solar Crown przenieść jedną ze znanych już doskonale użytkownikom wysp i odtworzyć ją z zachowaniem współczesnych standardów jakości w skali 1:1.

Oczywiście nie zabraknie wielu wyzwań, licencjonowanych modeli samochodowych, a także szeregu możliwości personalizowania swoich aut. O wszystkich spekulacjach oraz oficjalnych komunikatach będziemy na bieżąco informować – a przede wszystkim o tym, kiedy odbędzie się premiera Test Drive Unlimited Solar Crown.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments