The Isle of Armor. Premiera DLC Pokemon Sword and Shield już dziś!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 17.06.2020, 14:00 Aktualizacja: 17.06.2021, 16:41
Fani świata Pokemon powinni ucieszyć się z nadchodzących dwóch dodatków do Pokemon Sword i Shield. Pierwszy z nich ma mieć premierę już niedługo, a w tym artykule zebraliśmy dla was wszelkie informacje na jego temat. Premiera The Isle of Armor już dziś! Co będzie działo się w DLC? Ile zapłacimy za dodatek?
pierwsze dlc do pokemon sword and shield to the isle of armor
0 Udostępnień

Artykuł o The Isle of Armor, pierwszym z dwóch dodatków do Pokemon Sword and Shield został podzielony na następujące sekcje:

Kiedy zagramy w pierwsze z dwóch zapowiedzianych DLC?

Dokładna data premiery premiery Isle of Armor, pierwszego dodatku do Pokemon Sword & Shield. Expansion Pass jesteśmy w stanie zakupić już teraz, a w DLC do gry exclusive na Nintendo Switch zagramy od 17 czerwca 2020 roku. Premiera tego rozszerzenia zapowiada się naprawdę ekscytująco!

Co wprowadzi rozszerzenie The Isle of Armor?

Nowy dodatek to zupełnie nowa wyspa kryjąca na swoim terenie plaże, lasy, torfowiska, jaskinie i wydmy. Większość z tych lokacji ma być otwartą przestrzenią, na której spotkamy nowe Pokemon Dens, dzięki którym weźmiemy udział w kolejnych Raid Battles. Czy spotkamy tam Pokemony dostępne w standardowych lokacjach ósmej generacji? Otóż nie!

Nowe rozszerzenie nie tylko wprowadzi do naszych Pokedexów wiele znanych Pokemonów z poprzednich generacji, ale także wprowadzi nowe galariańskie formy. Jako przedsmak dodatku, Pokemon Company oraz Game Freak już teraz oferują w ramach darmowej aktualizacji otrzymanie Galarian Slowpoke’a, który po premierze DLC ma otrzymać również ewolucję.

Zostaną wprowadzone także nowe Gigantamax Forms. Wielu fanów serii dziwiło bardzo, że startery z ósmej generacji Pokemon ich nie otrzymały. Decydując się na zakup dodatku będziemy w stanie wzbogacić naszych kompanów o Gigantamax Forms. Nowe formy sprawią, że Rillaboom będzie mógł zaatakować falą uderzeniową swojej drzewnej perkusji, Cinderace zaatakuje kopniakiem w ogromny fire ball, a Inteleon użyje wodnego karabinu snajperskiego z wieżyczki powstałej z jego ogona. Ogromne wersje otrzymają także pozostałe startery z Kanto oraz legendarny pokemon kluczowy dla tego dodatku.

Dodatek ten wprowadzi również mnóstwo przedmiotów kosmetycznych, w tym stronie głównego antagonisty i ukochanej przez fanów rywalki Marnie. Kupując dodatek przed 31 sierpnia 2020, otrzymamy specjalny zestaw ubrań stylizowany na strój trenerski Leona – mistrza regionu Galar.

Na czym będzie polegała fabuła dodatku?

Fabuła The Isle of Armor będzie skupiała się na nowej wyspie, gdzie odkryjemy specjalne dojo, którego mistrz ofiaruje nam legendarnego Pokemona Kubfu. Trenując w dojo będziemy musieli wytrenować go, aby pod koniec treningu podjąć z nim próbę Towers of Two Fists. W zależności od tego czy wybierzemy wieżę Darkness lub Waters, Kubfu ewoluuje w inną wersję Urshifu – Single Strike Style lub Rapid Strike Style. Decyzję tę będziemy mogli podjąć tylko raz, a do samej próby będziemy mogli podejść posiadając w drużynie tylko Kubfu.

Podczas naszych przygód mamy natrafić na innego legendarnego Pokemona zwanego Zarude. Jest to małpi Pokemon o typach Dark i Grass. Pokemon Company do dzisiaj nie ujawniło zbyt wiele informacji na ten temat, choć wiemy już, że jego ability będzie służyło do leczenia.

Ile zapłacimy za DLC?

The Isle of Armor wchodzi w skład Expansion Passa, w ramach którego otrzymamy później w listopadzie drugi z dodatków o nazwie The Crown Tundra. Dodatków nie jesteśmy w stanie zakupić osobno, jedynie w ramach bundle’a, który w chwili pisania tego artykułu kosztuje 120 zł i można go nabyć tylko i wyłącznie za pomocą cyfrowego zakupu w Nintendo eShop.

Jeżeli nie posiadamy jeszcze podstawowej wersji gry, możemy zakupić cyfrowo edycję zawierającą Pokemon Sword lub Shield oraz wspomniany Expansion Pass w cenie 369,80 zł. Nadmienię, że kupując Expansion Passa kupujemy go tylko do jednej z wersji gry. Jeżeli chcemy posiadać dodatki w Sword i Shield, będziemy musieli zakupić rozszerzenia dwukrotnie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments