Serial The Last of Us. Kiedy premiera produkcji HBO?

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 9.06.2020, 13:21 Aktualizacja: 9.06.2021, 13:28
Powstawanie gier na podstawie filmów to zjawisko znane nie od dziś. Rzadziej odbywa się to w drugą stronę, ale bardzo możliwe, że o The Last of Us będzie się niebawem mówiło równie często w kontekście gry, co serialu. HBO szykuje bowiem telewizyjną adaptację popularnej przygodowej rozgrywki. Kiedy premiera serialu The Last of Us?
kiedy premiera serialu The Last of Us?
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery serialu The Last of Us poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy serial The Last of Us?

Produkcja jest na bardzo wczesnym etapie i dopiero kompletowana jest jej obsada. Nie tylko ostateczna, lecz nawet przybliżona data premiery serialu The Last of Us nie została wobec tego podana. W dobie dzisiejszej konkurencji na polu telewizyjnym i walki o uwagę widzów, jakie toczą seriale nawet z kinowymi pozycjami, być może ukończenie projektu nie jest tak dalekie, jak nam się wydaje.

Współcześnie filmy czy seriale powstają bowiem zdecydowanie szybciej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Możliwości techniczne, a przede wszystkim lepsze metody montowania materiału, wyraźnie usprawniają proces przygotowania produkcji. Dlatego miejcie na uwadze Zagrano.pl, bo być może już niebawem podamy kolejne, bardziej konkretne informacje. Serial The Last of Us może być wielkim konkurentem dla przygotowywanej przez Netflix adaptacji Resident Evil i nie możemy się doczekać, aż będziemy w stanie porównać oba projekty!

Telewizyjna adaptacja kultowej gry

Poza kwestią obsady serialu najwięcej dyskusji rodzi fabuła. Podstawowe pytania są oczywiste. W jakim stopniu adaptacja przygotowywana przez HBO zachowa wierność wobec oryginału? Czy serial okaże się lepszy od kultowej gry? Aktualnie powoli napływają do nas rozmaite informacje dotyczące projektu.

I tak wiemy już, że za scenariusz będzie odpowiadać Craig Mazin, autor skryptu do niezwykle cenionego hitu HBO Czarnobyl. Na tym powiązań z głośną produkcją o słynnej katastrofie nie koniec. Reżyserią pilotowego odcinka The Last of Us zajmie się Johan Renck – twórca wszystkich epizodów Czarnobyla. Ponadto filmowiec może się pochwalić doświadczeniem przy reżyserowaniu odcinków takich głośnych hitów jak Breaking Bad czy Wikingowie.

Wydaje się, że The Last of Us może być dziełem kilku reżyserów, co niestety nie zawsze wpływa korzystnie na ogólny efekt. A najczęściej jest to po prostu zgubne rozwiązanie i siłą rzeczy rodzi się kontrast pomiędzy jakością danych epizodów. Pozostaje mieć nadzieję, że potencjalne grono kilku reżyserów stworzy i zrozumie wspólną wizję przygotowywanego dzieła.

Kto znajdzie się w obsadzie The Last of Us?

Oczywiście na ten moment nie jesteśmy w stanie postawić żadnej hipotezy odnośnie do obsady serialu. W przestrzeni Internetu zdążyło się już jednak pojawić wiele typów i czekający na serial widzowie mają rozmaite życzenia, oczekiwania, nadzieje…

Może do podobnej zabawy przystąpią również Czytelnicy Zagrano.pl? Których aktorów widzielibyście jako odtwórców ról Ellie oraz Joela?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments