The Lord of the Rings. Produkcja serialu z rekordowym budżetem

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 19.04.2021, 12:55 Aktualizacja: 19.04.2022, 12:55
Przygotowywanie przez platformę Amazon Prime Video The Lord of the Rings trwa w najlepsze. Właśnie ogłoszono dokładny budżet, który przeznaczony zostanie na produkcję serialu.
0 Udostępnień

Źródło: Flickr/Sanjeev Beekeeper – The Lord of the Ring – The Return of the King.

Nie wszystkim kinomanom spodobał się zamiar nakręcenia serialu The Lord of the Rings. Zgodnie z wieloma opiniami, po dwóch tryptykach w reżyserii Petera Jacksona (Władca Pierścieni oraz Hobbit) dalsze bazowanie na literackim arcydziele J.R.R. Tolkiena wydaje się już lekko wyeksploatowane. Niemniej amerykańska firma Amazon przygotowuje serial, na którego pierwszy sezon ma zostać przeznaczona potężna, rekordowa suma pieniędzy.

The Lord of the Rings nakręcony zostanie, podobnie jak filmy Jacksona, na terenie Nowej Zelandii. Przewiduje się nawet pięć sezonów opowieści, aczkolwiek prawdopodobnie tylko pierwszy powstanie przy tak pokaźnym budżecie. Wynika to z faktu, że największe koszta już na samym początku pokryje przygotowanie świata fantasy – scenografii oraz kostiumów. W następnych sezonach na pewno powstaną kolejne lokacje czy rekwizyty, niemniej zdecydowana większość potrzebnych rzeczy do realizacji następnych odsłon serialu będzie już dostępna.

Według oficjalnego oświadczenia koszt pierwszego sezonu The Lord of the Rings to 650 milionów nowozelandzkich dolarów, czyli 465 milionów amerykańskich. W historii X Muzy żaden inny serial nie powstał w oparciu o taką sumę. Oczywiście nie daje to gwarancji, że The Lord of the Rings pod kątem walorów artystycznych dorówna kinowemu tryptykowi Jacksona, ale gospodarowanie przez twórców serialu takimi zasobami finansowymi stwarza ogromne możliwości i tym większe rodzi nadzieje wśród widzów wyczekujących na premierę.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments