The Witcher: Blood Origin. Aktorka rezygnuje z głównej roli

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 8.04.2021, 12:09 Aktualizacja: 8.04.2022, 16:25
Wielu fanów serialu Wiedźmin niecierpliwie wyczekuje na jego prequel. Na etapie przygotowywania The Witcher: Blood Origin pojawiły się już pierwsze komplikacje. Jodie Turner-Smith, która miała się wcielić w główną postać, postanowiła zrezygnować z roli. Niebawem wznowiony zostanie casting z zamiarem znalezienia nowego nazwiska.
0 Udostępnień

Źródło: Strona Netflix na Facebooku

Fenomen Wiedźmina na srebrnym ekranie sukcesywnie rośnie, czego dowodzą kolejne planowane produkcje po wyemitowaniu pierwszego sezonu serialu z 2019 roku. Obecnie bardzo ważnym projektem jest The Witcher: Blood Origin, czyli prequel historii z Henrym Cavillem w roli głównej. Niestety, pojawiły się pierwsze problemy, które mogą poważnie wpłynąć na czas realizacji produkcji.

Jeszcze do niedawna byliśmy przekonani, że w postać Éile wcieli się Jodie Turner-Smith. Teraz do zagrania wojowniczki z rasy elfów potrzebna jest nowa aktorka. Turner-Smith zrezygnowała z roli, co zostało już oficjalnie potwierdzone przez Netfliksa.

Przyczynę porzucenia postaci stanowi problematyczny grafik gwiazdy filmu Queen & Slim. Wiele zawodowych obowiązków nakłada się na siebie, na skutek czego Turner-Smith nie byłaby w stanie ich wszystkich pogodzić. Za tę mało wygodną sytuację odpowiada głównie projekt Netfliksa, ponieważ to właśnie terminarz prac na planie The Witcher: Blood Origin dość niespodziewanie i gwałtownie uległ zmianie. Turner-Smith zmuszona została do rezygnacji z udziału w prequelu i tym samym aktorski casting zostanie wznowiony.

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery The Witcher: Blood Origin, aczkolwiek hipotetycznie nastąpi ona w 2022 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że twórców nie spotkają kolejne tego rodzaju niespodzianki, co bez wątpienia w niemałym stopniu opóźniłoby okres zdjęciowy.

Przypomnijmy, że przy powstawaniu The Witcher: Blood Origin nie brakuje polskich akcentów. Konsultantem kreatywnym jest Andrzej Sapkowski, autor literackiego pierwowzoru i jeden z najważniejszych polskich pisarzy z gatunku fantasy. Ponadto producentami wykonawczymi są Jarosław Sawko oraz Tomasz Bagiński, reżyser słynnej Katedry z 2002 roku, która otrzymała nominację do statuetki Oscara w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments