Tokyo Game Show 2020 już we wrześniu

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.08.2020, 12:12 Aktualizacja: 12.08.2021, 12:18
Pocieszeniem dla tegorocznych wydarzeń w środowisku gier jest to, że ze względu na ogólnoświatową sytuację pandemiczną w większości nie są odwoływane, lecz organizowane w innej formie. Cyfrowego charakteru nabierze również Tokyo Game Show 2020. Wydarzenie odbędzie się już pod koniec września bieżącego roku.
Tokyo Game Show 2020 już we wrześniu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Tokyo Game Show 2020 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się Tokyo Game Show 2020?

Już pod koniec maja poinformowano, że zainaugurowane w 1996 roku Tokyo Game Show trafi w tym roku na grunt cyfrowy. To nie pierwsza tego rodzaju sytuacja i dla przykładu Gamescom 2020 także zmienił formę organizacji na online. Statystyki wyraźnie pokazują, że wirtualne wydarzenie nie wpływa negatywnie na frekwencję i przed ekranami komputerów zasiadają miliony użytkowników.

Także pod koniec maja przedstawiciele stowarzyszenia Computer Entertainment Supplier wyznaczyli termin dla Tokyo Game Show 2020. Impreza potrwa od 23 do 27 września 2020 roku. Można rzec, że inne tradycyjne rozwiązania nie uległy zmianie, ponieważ przyzwyczailiśmy się już do tego, że corocznie Tokyo Game Show organizowane jest na jesieni.

Czego możemy się spodziewać po wydarzeniu?

Na oficjalnej stronie wydarzenia jeszcze nie ukazał się jego szczegółowy program, ale możemy być pewni, że na pierwszy dzień eventu, czyli 23 września, zaplanowano spotkania stricte biznesowe. Dopiero od 24 do 27 września odbędą się konferencje online z udziałem deweloperów z całego świata. Szacuje się, że zademonstrowane zostaną nowości od około dwustu firm – w tym największych producentów oraz mniejszych twórców niezależnych. Oczywiście największe oczekiwania związane są z dodatkowymi prezentacjami konsol nowej generacji.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas Tokyo Games Show mogliśmy obejrzeć między innymi zwiastuny czy zapisy rozgrywki z Final Fantasy VII, Cyberpunk 2077 czy Nioh 2. Produkcjom zostały poświęcone również specjalne stoiska. Nie zabraknie także turniejów esportowych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments