Tomonobu Itagaki, twórca Dead or Alive i Ninja Gaiden, zakłada nowe studio

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 19.01.2021, 13:12 Aktualizacja: 19.01.2022, 13:14
Powroty branżowych legend, które swoją sławę zdobyły w latach 90. ubiegłego wieku, nie są niczym nowym. Wystarczy wspomnieć o Brianie Fargo, który dzięki wykupieniu przez Microsoft, może realizować własne wizje i pomysły. Podobnym tropem chciałby pójść Tomonobu Itagaki, znany ze stworzenia Dead or Alive czy wskrzeszenia cyklu Ninja Gaiden. Deweloper poinformował, że zakłada nowe studio i chętnie rozpocząłby bliższą współpracę z Microsoftem.
0 Udostępnień

Nieoczywiste plany Itagakiego

Kilka dni temu na łamach Bloomberga ukazał się wywiad z Tomonobu Itagakim, legendarnym japońskim twórcą gier wideo, który znany jest przede wszystkim ze stworzenia cyklu Dead or Alive dla Tecmo oraz wskrzeszenia cyklu Ninja Gaiden. Okazuje się jednak, że w materiale nie znalazły się wszystkie informacje. Zabrakło głównie tych związanych z nowym studiem dewelopera.

Od kilku lat Tomonobu Itagaki zajmuje się przede wszystkim szkoleniem nowych twórców gier, ale wygląda na to, że z chęcią wróci on do kreowania własnych pomysłów. O założonym jakiś czas temu Itagaki Games dowiedzieliśmy się z facebookowego postu dewelopera, w którym znalazły się niepublikowane fragmenty wspomnianego wywiadu, dotyczące przede wszystkim wcześniejszej współpracy z Microsoftem.

To those who read the article released by Bloomberg on Jan.6, 2021
(日本語版はコメント欄の方に掲載しています)

I would like to introduce you…

Opublikowany przez Tomonobu Itagakiego Sobota, 16 stycznia 2021

Implementacja fizyki piersi już niebawem?

Gdy Itagaki został zapytany, czy ponownie rozpocząłby pracę dla amerykańskiego koncernu, to stwierdził, że bez wahania zgodziłby się stać częścią Xbox Game Studios. Oczywiście, takie deklaracje znaczą jeszcze niewiele, ale biorąc pod uwagę zeszłoroczne plotki o Microsofcie otwierającym się na japońskie studia, to taki scenariusz nie jest nieprawdopodobny.

Na razie jednak musimy poczekać na oficjalne informacje w tej sprawie. Tomonobu Itagaki nie zdradził na razie, nad czym pracuje, ale nie zdziwiłbym się, jeśli jego następna produkcja również będzie miała zaimplementowaną rozbudowaną fizykę piersi (o ile w grze znajdą się rzecz jasna kobiety), tak jak było to od początku w Dead or Alive. Ten… “ciekawy” aspekt szybko stał się wizytówką serii, ale nie jestem pewny, czy jest to coś, za co chciałoby się być zapamiętanym.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments