Total War: Elysium. Premiera odległa, dziś rusza beta

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 7.05.2020, 15:42 Aktualizacja: 7.05.2021, 15:49
Popularność gier komputerowych lub na konsole jest niepodważalna. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także inne formy – planszówki czy karcianki. Z podobnego założenia wyszli przedstawiciele firm Creative Assembly oraz SEGA i w ramach stale rozwijanego cyklu Total War przygotowali spin-off Elysium. Co wiemy o premierze nowej sieciowej karcianki?
total war elysium
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Total War: Elysium poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Total War: Elysium?

Po dobrzej przyjętym Total War: Three Kingdoms pora na kolejny tytuł od Creative Assembly. Tym razem nie jest to klasyczna gra turowa, lecz… karciana. To efekt nawiązanego porozumienia pomiędzy Creative Assembly oraz firmą SEGA a chińskim NetEase dotyczącym dystrybucji tytułów z serii Total War w Państwie Środka.

Deweloperzy spin-offa serii Total War, jakim jest zapowiadany Elysium, nie ogłosili jeszcze konkretnej daty premiery. Nie pojawiły się dotąd nawet hipotetyczne terminy, zatem my także nie zamierzamy się bawić w nieuzasadnione przewidywania i cierpliwie poczekamy na oficjalne informacje.

Na pocieszenie warto dodać, że od dzisiaj na oficjalnej stronie karcianki można się zapisywać do zamkniętych betatestów. Poza akceptacją regulaminu należy podać adres e-mail, imię i nazwisko oraz kraj, z którego pochodzimy. Należy uściślić, że w zamkniętych beta testach mogą wziąć udział wyłącznie użytkownicy urządzeń z Androidem.

Co wiemy o fabule sieciowej karcianki?

Na ten moment poznaliśmy jedynie informacje, że w Total War: Elysium trafimy na najbardziej znanych dowódców oraz generałów w dziejach ludzkości. Będą to osobistości z czasów średniowiecznych, wiktoriańskich czy napoleońskich. Na kartach nie zabraknie zróżnicowanych etnicznie i kulturowo bojowników – można liczyć na wizerunki chińskich czy wikińskich wojaków.

Przypomnijmy, że dotychczas seria Total War rozgrywała się w różnych epokach. Już same tytuły poszczególnych gier wskazują na czas oraz miejsce akcji:

 • Shogun: Total War (2000)
 • Medieval: Total War (2002)
 • Rome: Total War (2004)
 • Medieval II: Total War (2006)
 • Empire: Total War (2007)
 • Napoleon: Total War (2010)
 • Total War: Shogun 2 (2010)
 • Total War: Rome II (2012)
 • Total War: Attila (2014)
 • Total War: Warhammer (2015)
 • Total War: Warhammer II (2017)
 • Total War Saga: Thrones of Britannia (2018)
 • Total War: Three Kingdoms (2019)

Pod tym względem spin-off nie odbiega zatem od specyfiki serii, jaką zdążyliśmy poznać. Różnice siłą rzeczy będą dotyczyć przede wszystkim formy gry. Jakkolwiek pojmowana fabuła Elysium odwoływała będzie się więc zapewne do dotychczasowych gier z cyklu Total War, choć raczej nie powinniśmy liczyć na pojawienie się w grze fantastycznych postaci ze świata Warhammera.

Gameplay Total War: Elysium to tajemnica, którą dopiero odkryjemy

Docelową grupą użytkowników dla omawianej sieciowej karcianki free-to-play są obywatele Chin, niemniej trafi ona do wielu innych państw świata, w tym także do Polski. Tytuł ukaże się na PC oraz urządzenia mobilne. Najważniejsze dla twórców mają być smartfony z systemami Android/iOS, co może potwierdzać charakterystyka zainaugurowanych dzisiaj zamkniętych beta testów, o których napomknęliśmy na początku artykułu.

Z pewnością na graczy czeka duża porcja taktycznej rozgrywki. W momencie wypuszczenia gry na rynek do dyspozycji użytkowników ma być ponad 300 różnych kart i dziewięciu generałów. Total War: Elysium zapewni tryby PvP oraz potyczki z SI. Wprowadzony ma zostać także system Daybreak, umożliwiający wzywanie posiłków w trakcie meczu.

Autorzy Elysium zapewniają, że na użytkowników czeka sporo innych nowości, które wyróżnią ich projekt na tle konkurencji. Więcej informacji może zostać udzielonych podczas zaplanowanych na sierpień targów Gamescom w Kolonii, chociaż nie wiadomo, czy i w jakiej formie odbędą się one w tym roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments