Total War Saga: Troy. Darmowa premiera sporego hitu!
W artykule na temat premiery Total War Saga: Troy poruszone zostały następujące tematy:
Kiedy odbędzie się premiera Total War Saga: Troy?
Po raz pierwszy po Total War Saga: Troy grę będziemy mogli sięgnąć już dziś, 13 sierpnia. Oczywiście w polskiej wersji językowej, gdyż produkcje z serii Total War cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Przygotowaniem gry zajęło się studio Creative Assembly, za wydanie natomiast odpowie firma SEGA.
Premiera Total War Saga: Troy raczej pozostanie niezauważona wśród użytkowników konsoli. Tytuł ukaże się tylko w wersji na PC. W późniejszym terminie należy się spodziewać wydania gry na komputery z systemami Mac i Linux, które również przyciągają fanów gier strategicznych.
Total War: Troy za darmo!
Rzadko mamy okazję dzielić się tak optymistycznymi informacjami – za Total War Saga: Troy nie zapłacimy ani złotówki i będziemy mogli ją pobrać za darmo za pośrednictwem Epic Games Store. Jeżeli uczynimy to w przeciągu 24 godzin od momentu opublikowania gry, to jej pełną wersję zachowamy na naszym dysku na stałe. Spin-off popularnej serii będzie dostępny do ściągnięcia już o godz. 15.00 czasu polskiego.
Osoby, które się spóźnią z odwiedzeniem Epic Games Store i nie pobiorą gry w przeciągu wskazanej doby, będą skazane na zaopatrzenie się w Total War Saga: Troy w standardowy sposób. Będą musieli bowiem sięgnąć do kieszeni i zapłacić jak za każdą inną grę. Ile? Na ten moment nie znamy niestety ceny nowej gry z portfolio EGS.
Obroń lub zaatakuj Troję
Dwa lata temu ukazał się pierwszy spin-off z cyklu Total War Saga. Po Thrones of Britannia bardzo szybko doczekaliśmy się kolejnego i już w sierpniu w nasze ręce trafi Troy. Fabularnie omawiana gra będzie szczególnie interesująca dla osób zainteresowanych starożytnymi dziejami i kulturą. Podstawą dla przygotowania scenariusza była Iliada Homera.
To właśnie w czasach legendarnej i historycznej zarazem wojny trojańskiej rozgrywa się akcja Total War: Troy. Od użytkowników będzie zależało, po której ze stron się opowiedzą – obrońców Troi czy atakujących ją Achajów. Oczywiście omawianą grę jako materiał edukacyjny należy potraktować z dozą luzu i na pewno nie traktować jej jako dzieła wiernego historii oraz świadectwa danych wydarzeń. Niemniej czy to w formie seansu kinowego utworu, czy uczestnictwa w komputerowej rozgrywce, zawsze ciekawie jest się przenieść do jakże odległych nam realiów.
Wszechstronna walka w starożytnych realiach
Jako że według współczesnych historiografów wojna trojańska nie ograniczała się do samego oblężenia miasta, to do naszej eksploracji pozostanie obszerna, rozbudowana mapa. Świat przedstawiony niemal całkowicie pozbawiony zostanie elementów mitologicznych. Należy oczekiwać dużej dozy realizmu, nie zaś bogów, potworów i innych mitycznych postaci. Co nie zmienia faktu, że nasi bohaterowie nie zostaną pozbawieni wiary. Jej pielęgnacja pozwoli na wsparcie od istot pozaziemskich. Ich przychylność wpłynie na naszą siłę podczas bitew, a także rozwój gospodarki.
Oczywiście nadludzkimi możliwościami będą się mogli wykazać herosi. Zmagający się na rozległym polu walki wojownicy zaimponują nam swoimi wyjątkowymi zdolnościami bojowymi. A co konkretnie będzie należało do obowiązków użytkownika? Przede wszystkim dowodzenie danym oddziałem. Pokierujemy liczebną armią, wydając jej rozkazy i w roli dyrygenta bojowej orkiestry zadecydujemy, jaką obrać stratę ataku, kiedy wykonać działania ofensywne, a nieobce nam będą również zadania dyplomatyczne, o czym piszemy więcej w dalszej części artykułu.
Starcia rozgrywać się będą na dwóch poziomach: w trybie rzeczywistym oraz w oparciu o system turowy, gdy każde planowanie naszego ataku poprzedzimy wciśnięciem pauzy. Wówczas na spokojnie rozplanujemy konkretne czynności i przesunięcia formacji. Co warto uwzględnić – wyłącznie drogą lądową. Spin-off prawdopodobnie nie zaoferuje graczom bitew morskich, ale miejmy nadzieję, że zmagania na ziemi będą wystarczająco emocjonujące, aby nie postrzegać tego jako mankamentu gry.
Rozgrywkę w Total War Saga: Troy będziemy obserwować z rozmaitych punktów widzenia – zarówno z bliska przyjrzymy się poszczególnym wojownikom piechoty albo śmigającym konno jeźdźcom, jak i w szerszym ujęciu zachwycimy się potencjałem naszej armii, doskonale obejmując wzrokiem jej liczebność za sprawą widoku z lotu ptaka.
Poza zmaganiami fizycznymi czeka nas sporo innych zadań – skoro już podbijamy dane regiony i przejmujemy pod własne skrzydła, to następnie należy zadbać o ich kondycję ekonomiczną. Musimy umiejętnie prowadzić negocjacje handlowe z naszymi sojusznikami oraz dbać o stały dostęp do niezbędnych dla utrzymania rozwoju armii surowców takich jak brąz, złoto, drewno, kamień czy oczywiście jedzenie. Na pewno są to elementy decydujące o wysokim poziomie realizmu gry.
Innym aspektem go potęgującym będzie znaczenie warunków atmosferycznych oraz gruntu, po którym się poruszamy. Przykładowo błotniste tereny utrudnią i spowolnią jazdę konno oraz marsz ciężko uzbrojonych żołnierzy, a bujno, wysoko rosnące trawy wspomogą specjalistów od skradania i ataku z zaskoczenia.