Total War: Warhammer 3 na pierwszym zwiastunie. Gra pojawi się w tym roku na PC

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.02.2021, 11:57 Aktualizacja: 4.02.2022, 11:57
Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, które w ostatnim czasie podsycało Creative Assembly, publikując kolejne zajawki w mediach społecznościowych, doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Total War: Warhammer 3. Będzie to zwieńczenie trylogii ciepło przyjętych gier strategicznych, których pierwsza odsłona ukazała się w 2016 roku. Według zapowiedzi deweloperów trójka ukaże się do końca bieżącego roku.
0 Udostępnień

Nowe frakcje, nowi przeciwnicy

W ostatnim czasie Creative Assembly i Sega dawały jasno do zrozumienia, że szykują się do dużej zapowiedzi i wczoraj, 3 lutego, dostaliśmy w końcu potwierdzenie, czym będzie ów projekt. Total War: Warhammer 3, czyli kolejna część podserii strategii osadzona w uniwersum stworzonym przez Games Workshop, dostała pierwszy zwiastun. Podano również kilka informacji o tym, jakich nowości możemy spodziewać się w grze.

Najważniejsze wieści zdają się dotyczyć nowych stronnictw – Kataj to nacja inspirowana Chinami, która dotychczas była jedynie wspominana w podręcznikach Warhammera. Co więcej, jednostki tej frakcji nigdy nie doczekały się własnych figurek, więc dzięki Total War: Warhammer 3 fani będą mogli zobaczyć, jak wyglądają poszczególni żołnierze. Na zwiastunie zaprezentowano również Kislev, czyli państwo luźno nawiązujące do Rosji i Polski z czasów szlacheckich.

Te i frakcje znane z poprzednich dwóch części staną do walki z siłami Chaosu, które oddają cześć czterem bóstwom (Khorne, Nurgle, Slaanesh i Tzeentch).

Premiera i platformy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami deweloperzy przygotowują opcję rozegrania tzw. megakampanii na wszystkich trzech mapach znanych z trylogii. By jednak to zrobić, konieczne będzie posiadanie dwóch poprzednich części na wybranej platformie – całość zostanie udostępniona w formie darmowego DLC.

Warto pamiętać, że Total War: Warhammer 3 ukaże się zarówno na Steamie, jak i Epic Games Storze. Co prawda, dwie poprzednie części jeszcze nie trafiły na platformę twórców Fortnite’a, ale ma się to zmienić przed premierą trójki. A ta nastąpi do końca bieżącego roku tylko na pecetach (nie podano jeszcze konkretnej daty wydania). Aktualna cena gry na obu platformach to 219 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments