Ubisoft Connect pozwoli na przenoszenie zapisów pomiędzy konsolami a PC

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 23.10.2020, 11:44 Aktualizacja: 26.10.2021, 8:35
Nowy system francuskiego wydawcy ma połączyć Ubisoft Club i znanego z pecetów Uplaya, by móc swobodnie przenosić zapisy gry pomiędzy komputerem osobistym a konsolami. Ubisoft ma również w planach wprowadzenie crossplay’a w części swoich tytułów, w tym zbliżającym się wielkimi krokami Watch Dogs: Legion.
0 Udostępnień

Platforma pojawi się wraz z premierą Watch Dogs: Legion

Po tym, jak Steam zaczął cieszyć się dużą popularnością i z programu dodawanego do Half-Life’a 2 stał się pełnoprawną platformą połączoną ze sklepem, która w pewnym momencie zdominowała to, jak cyfrowo dystrybuuje się gry na PC, wielu wydawców zapragnęło powtórzyć ten sukces. Trzeba uczciwie przyznać, że odbywało się to z różnym skutkiem, a realną alternatywą dla platformy Valve stał się dopiero Epic Games Store.

Podejrzewam, że Ubisoft, uruchamiając Uplay’a w 2009 roku, nie miał aż tak dużych ambicji jak Tim Sweeney, szef Epic Games, który postawił sobie za cel konkurowania z Gabem Newellem, a sama usługa szybko stała się platformą dla gier francuskiego wydawcy w wersji na PC. Ubisoft Connect również będzie skupiał się wokół tytułów Francuzów, już teraz zapowiedziano jednak, że jej zakres obejmie także konsole (zarówno starej, jak i nowej generacji) oraz urządzenia mobilne.

Przede wszystkim Ubisoft Connect umożliwi przenoszenie zapisów pomiędzy komputerami osobistymi a konsolami – wystarczy połączyć swoje konto z tymi na PSN-ie i Xbox Live. System obsługiwał będzie aktualnie zapowiedziane gry – Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising, Hyper Scape i Riders Republic – a w przyszłości dołączą do nich kolejne pozycje Ubisoftu.

We wpisie opublikowanym na blogu wydawcy, poruszono również kwestię wieloosobowych rozgrywek pomiędzy platformami. Tutaj na razie brak szczegółów odnośnie listy gier – wiadomo, że w przyszłości funkcja ta ma obejmować Watch Dogs: Legion – czy tego, kiedy dokładnie się pojawi.

Assassin’s Creed Valhalla będzie obsługiwany przez Ubisoft Connect

Ubisoft Connect docelowo zastąpi wspomnianego już Uplaya i Ubisoft Club, czyli usługę obsługującą program lojalnościowy. Wydawca zapewnia, że “każdy gracz zachowa swój profil, znajomych, statystyki, poziom, PD i punkty”. Do tego przygotowano ponad 1000 nagród znanych z Ubisoft Club, które teraz dostępne są za darmo,

Sama usługa pojawi się 29 października (w dniu premiery Watch Dogs: Legion) na komputerach osobistych, konsolach i urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments