Unto the End. Gra, w której spryt stawiany jest na równi z mieczem i sztyletem

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 30.11.2020, 13:51 Aktualizacja: 30.11.2021, 13:53
Już na początku grudnia pojawi się debiutancka produkcja 2 Ton Studios, w której wymagający system walki został połączony z nieprzyjaznym środowiskiem i eksploracją rozbudowanego systemu jaskiń. Gra opowie historię ojca, który z całych sił próbuje dotrzeć do swojej rodziny, a pomóc mu w tym mają jego miecz, sztylet oraz spryt. Deweloperzy przygotowują się do premiery tytułu i publikują zwiastun z komentarzem.
0 Udostępnień

Trudny powrót do domu

Rozwijane od kilku lat Unto the End doczeka się w końcu wydania – gra debiutanckiego, dwuosobowego 2 Ton Studios (Stephen Danton i Sar Kitamura) pojawi się na rynku na początku grudnia. Omawiany projekt to dwuwymiarowa produkcja z gatunku akcji, która doczekała się już prezentacji na różnego rodzaju pokazach czy konferencjach (pamiętam go z tegorocznego Guerilla Collective w ramach Summer Game Fest), niemniej podejrzewam, że w zalewie innych tytułów czy szału związanego z konsolami nowej generacji, mogliście przegapić Unto the End.

Produkcja skupiać się będzie wokół wojownika, który z jakiegoś powodu musiał wyruszyć na niebezpieczną misję, a teraz próbuje wrócić do domu, w którym czekają na niego żona i córka. W Unto the End przemierzymy różnego rodzaju jaskinie i równiny, w których gracz będzie musiał poradzić sobie z różnymi przeciwnościami. Co ciekawe, choć całość kręcić się będzie wokół prostego, acz głębokiego systemu walki (za chwilę do niego przejdziemy), to problemy nie zawsze będzie trzeba rozwiązywać siłowo.

Napotkane przez nas stworzenia nie zawsze będą wrogo nastawione – część z nich broni swojego terytorium, inne z kolei potrzebują pomocy i to gracz zdecyduje, jak rozwiązać daną sytuację. Wiele ma też zależeć od postawy protagonisty i tego, czy w danej chwili dzierży miecz, a dodatkowym aspektem będzie bariera językowa i to, że porozumienie się z innymi istotnymi może w dużej mierze zależeć od wykonywanych gestów. Na zwiastunie pokazano np. klękanie jako dowód szacunku.

Gdy dyplomacja zawiedzie, konieczne będzie użycie siły – oprócz miecza do naszej dyspozycji oddano również sztylet pozwalający na wykonanie ataku z dystansu. Sama walka zostanie oparta na dynamicznym odczytywaniu zachowań przeciwników i reagowaniu na nie, co samo w sobie nie brzmi zbyt nowatorsko, ale Unto the End ma wymagać od użytkowników dużego skupienia i nauczenia się ataków przeciwników.

Termin premiery gry wyznaczono na 10 grudnia bieżącego roku – wtedy produkcja pojawi się na komputerach osobistych (Steam i GOG), Google Stadia, PlayStation 4 oraz Xboksie One (gra będzie dostępne również w Game Pass w dniu debiutu). Tydzień później Unto the End zadebiutuje na Switchu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments