Valheim. Sprzedaż gry przekroczy 8 milionów egzemplarzy

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 21.05.2021, 8:00 Aktualizacja: 21.05.2021, 8:00
Sprzedaż gry "Valheim" prezentuje się znakomicie, a do końca czerwca wyniki mogą być jeszcze lepsze. Wydawca Embracer Group stawia bardzo optymistyczne prognozy.
0 Udostępnień

Fot. Steam

2 lutego bieżącego roku Valheim wydany został we wczesnym dostępie – wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Na zainteresowanie produkcją Iron Gate Studio nie trzeba było długo czekać, co potwierdzają statystyki. Do 31 marca gra sprzedała się w liczbie ponad 6,8 milionów egzemplarzy. Wydaje się, że na tym nie koniec.

Za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter wydawca tytułu Embracer Group poinformował o swoich bardzo optymistycznych prognozach. Firma spodziewa się, że do końca czerwca bieżącego roku Valheim dotrze do 8 milionów użytkowników. Sprzedaż gry składa się w dużej mierze na ogólny przychód wydawcy z pierwszych trzech miesięcy 2021 roku, który wynosi 93,6 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że Valheim reprezentuje gatunek gier survivalowych z rozgrywką z perspektywy trzeciej osoby. Użytkownik trafia do świata inspirowanego mitologią nordycką i wcielając się w wojownika, ma za zadanie przemierzać tytułową krainę i pokonać lokalne stwory. Pokonanie bestii pozwoli mu na zyskanie własnego miejsca w Valhalii.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments