Valorant: w tryb rankingowy zagramy już wkrótce!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 29.04.2020, 14:32 Aktualizacja: 29.04.2021, 14:33
Beta Valorant trwa już ponad 3 tygodnie. W tym czasie gracze zdążyli już praktycznie poznać wszystko, co gra ma do zaoferowania. Od początku jednak brakowało jednej ważnej rzeczy, mianowicie trybu rankingowego. To ma się zmienić w ciągu nadchodzącej aktualizacji, do której dołączone zostają rankedy.
rankedy w valorant
0 Udostępnień

Mecze rankingowe zbliżają się do gry Riot Games

Riot Games słynne ze szczegółowych opisów aktualizacji League of Legends poinformowało w najnowszym patch note o tym, że aktualizacja 0.49 wprowadzi matchmaking i tryb rankingowy, ale nie zostanie to udostępnione od razu. Sama aktualizacja jest już możliwa do pobrania.

Jak to zrobić? Wystarczy, że uruchomimy grę, a launcher samodzielnie zacznie pobierać update.

Śledząc poczynania Riotu stwierdzam, że wspomniane rankedy powinny mieć premierę najpóźniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni, choć niewykluczone, że nastąpi to znacznie szybciej.

Jak będą wyglądały rankedy w Valorant?

Developerzy tej informacji jeszcze nie podali. Spodziewałbym się, że otrzymamy system podobny do tego z LoL-a, przynajmniej pod względem  rang. Jestem zdania, że jest zdecydowanie za wcześnie na system banowania postaci, ponieważ tych jest w grze zdecydowanie za mało. Ewentualnie będzie możliwość zbanowania jednej postaci przez całą drużynę, ale to i tak ogromnie ograniczyłoby pulę dostępnych postaci. Miejmy nadzieję, że Riot nie pójdzie śladem Valve i w swoim taktycznym FPS-ie będą pokazywali ile brakuje nam do awansu lub degradacji rangę niżej – w CS GO mimo wielu lat nie wiemy tego do dzisiaj.

Valorant to najnowszy taktyczny FPS multiplayer. Łączy on mechaniki Counter Strike’a i hero shooterów takich jak Overwatch. Od 7 kwietnia trwa beta gry, w której może wziąć każdy. Wystarczy jedynie sparować swoje konta Twitch i Riot Games a następnie oglądać streamy z rozgrywek. Stosowną wiadomością mailową zostaniemy poinformowani o otrzymaniu dostępu. Niektórym zajmuje to tylko dwie godziny, innym nawet ponad 50. Premiera pełnej wersji Valorant ma mieć miejsce już latem 2020. Gra będzie początkowo dostępna tylko na PC.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments