Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 traci kolejnego istotnego dewelopera

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 21.10.2020, 11:56 Aktualizacja: 21.10.2021, 11:56
Kontynuacja uwielbianego przez fanów Świata Mroku Vampire: The Masquerade – Bloodlines zostało w sierpniu przesunięte na 2021 rok, a od tego czasu dwóch znaczących deweloperów rozstało się z projektem. Teraz dowiedzieliśmy się, że Cara Ellison, starsza projektantka narracji w Bloodlines 2, również pożegnała się z projektem.
0 Udostępnień

Kolejne problemy kontynuacji wampirzego klasyka

Nie da się ukryć tego, że zapowiedziany w marcu zeszłego roku Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 wzbudził ogromne zainteresowanie fanów Świata Mroku. Od tego czasu jednak premierę przełożono już trzykrotnie. Tytuł miał być początkowo wydany w pierwszym kwartale 2020 roku, lecz w sierpniu podjęto decyzję o wypuszczeniu produkcji na rynek w późniejszym okresie. Ostatecznie stanęło na tym, że premiery możemy spodziewać się dopiero w 2021 roku – w nieokreślonym dotąd terminie.

Przy okazji kolejnych opóźnień, do sieci trafiały informacje o osobach rozstających się z projektem. Niespełna dwa tygodnie po ogłoszeniu ostatniego przesunięcia, dowiedzieliśmy się, że Brian Mitsoda, główny scenarzysta, który pracował również nad oryginałem z 2004 roku, został zwolniony – jak podkreśla w oświadczeniu dla Rock, Paper, Shotgun – bez podania konkretnej przyczyny. Razem z Mitsodą z Hardsuit Labs odszedł dyrektor kreatywny gry, Ka’ai Cluney.

Teraz na jaw wyszła informacja o odejściu ze studia Cary Ellison, pełniącej rolę starszej projektantki narracji. Po tym, jak deweloperka usunęła informację o pracy nad Bloodlines 2 ze swojego twitterowego opisu, w Internecie pojawiły się spekulacje, że zrezygnowała ze współpracy z Paradoksem i Hardsuit Labs. 19 października ogłoszono, że Ellison rozpoczęła nową pracę w studiu League of Geeks, które stworzyło i wydało w 2015 roku Armello.

Po tych doniesieniach Paradox Interactive zdecydował się na skomentowanie sprawy – w oświadczeniu dla PC Gamera czytamy:

Możemy potwierdzić, że Cara Ellison zdecydowała się opuścić Hardsuit Labs i nie pracuje już nad Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Cara wniosła do projektu świeże pomysły i wiele jej pomysłów oraz rozwiązań będzie obecnych w grze, której premierę zaplanowano na przyszły rok. Dziękujemy jej za wkład w Bloodlines 2 i życzymy wszystkiego najlepszego we wszystkich przyszłych przedsięwzięciach.

Ellison nie skomentowała zaistniałej sytuacji, a przedstawiciele Paradoksu i Hardsuit Labs nie sprecyzowali, jak odejście deweloperki i dwóch innych kluczowych pracowników, wpłynie na kształt Bloodlines 2.

Sama gra pojawić ma się na komputerach osobistych oraz konsolach zarówno starej, jak i nowej generacji w 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments