Vampire the Masquerade: Shadows of New York. Premiera jeszcze w tym roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 30.07.2020, 14:48 Aktualizacja: 30.07.2021, 15:54
W 2019 roku wydana została polska gra przygodowa Vampire: The Masquerade - Coteries of New York, która niewiele później doczekała się portu na konsole. W tym roku rodzimą produkcję o wampirach czeka jeszcze jedno ważne wydarzenie, a mianowicie premiera samodzielnego dodatku. Zapowiadamy nadchodzące rozszerzenie Vampire: The Masquerade - Shadows of New York.
Premiera Vampire the Masquerade - Shadows of New York jeszcze w tym roku.
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Vampire the Masquerade: Shadows of New York poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Vampire the Masquerade: Shadows of New York?

Możemy być pewni, że premiera Vampire the Masquerade: Shadows of New York odbędzie się jeszcze w tym roku – najprawdopodobniej we wrześniu. Tytuł przygotowany zostanie w wersjach na PC, a także konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za opracowanie i wydanie produkcji odpowiada studio Draw Distance (przez pewien czas znane pod nazwą iFun4all).

Ta sama deweloperska firma z siedzibą w Krakowie opracowała Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, czyli grę typu visual novel, do której przeznaczone jest zapowiadane rozszerzenie. Polska produkcja przygodowa trafiła na rynek w grudniu 2019 roku, z początku wyłącznie na PC. Pod koniec marca 2020 roku natomiast wydano edycje konsolowe, najpierw na Nintendo Switch, dzień później na PlayStation 4 oraz Xbox One. Do cieszenia się Cieniami Nowego Jorku nie będzie jednak potrzebna podstawka, gdyż może ona służyć graczom jako zupełnie osobny tytuł. Od Koterii różnił będzie się faktem, że nie stanowi wprowadzenia do Świata Mroku z piątej edycji tradycyjnego tabletop RPG, lecz przedstawia bardziej osobistą i unikatową opowieść.

Poznaj fabułę dodatku

Miejsce akcji dla dodatku nie zostało zmienione i fabuła Vampire the Masquerade: Shadows of New York, jak już trafnie sugeruje sam tytuł, rozgrywa się w Nowym Jorku. Wydarzenia skupiają się wokół postaci członkini klanu Lasombra. Bohaterka czuje się wyobcowana i wiedzie swoje życie poza środowiskiem, do którego teoretycznie przynależy. Niespodziewanie pojawia się przed nią niezwykle wymagające i jednocześnie bardzo niebezpieczne zadanie.

Protagonistka musi wyjaśnić tajemnicze okoliczności śmierci przywódcy Anarchistów z Nowego Jorku. Poznanie prawdy okaże się bardzo skomplikowanym procesem, a popełniona brutalna zbrodnia to tylko jedna z wielu oznak rozwijającej się na terenie nowojorskiej metropolii walki o władzę pomiędzy klanami wampirów. Czy niedoceniana członkini klanu Lasombra okaże się sprytniejsza, niż spodziewają się po niej wrogowie?

Rozwikłać zagadkę śmierci

Vampire the Masquerade: Shadows of New York nie stanowi prequela lub sequela, lecz tworzy powiązanie z oryginałem na zasadzie odniesień do znanych już użytkownikowi danych wątków lub powrotu postaci, które pojawiły się w Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Najistotniejsze pozostają jednak nowe elementy, które zaoferuje dodatek.

Pomimo że powtarza się główne miejsce akcji, to w obrębie Nowego Jorku nie zabraknie nowych lokacji. Wcielając się w bohaterkę, odwiedzimy nieznane dotąd zakątki amerykańskiego miasta. W trakcie poznawania tajemnicy związanej z zamordowaniem przywódcy Anarchistów użytkownik pozna historie z fikcyjnego Świata Mroku i nawiąże interakcje z postaciami wywodzącymi się ze stworzonego przez wydawnictwo White Wolf uniwersum.

Vampire the Masquerade: Shadows of New York przeznaczona jest wyłącznie dla pojedynczego gracza. Reprezentuje gatunek visual novel, wobec tego rozgrywka oparta jest na odkrywaniu dwuwymiarowych ilustracji demonstrujących dane miejsca i bohaterów, czytaniu wypowiedzi napotkanych postaci (głównie wampirów) oraz podejmowaniu wyborów moralnych, które determinują dalszy rozwój wydarzeń i postęp w historii.

Jak przystało na produkcję wampiryczną, rozgrywkę w Vampire the Masquerade: Shadows of New York cechuje mroczny, gęsty klimat, spotęgowany przez odpowiednio skomponowaną ścieżkę dźwiękową, umiejętnie wpisującą się w ogólną atmosferę. W obrębie rozgrywki omawianego rozszerzenia możemy się spodziewać pewnych różnic, które wzbudzą w użytkowniku motywację do tego, aby kilkakrotnie ukończyć Vampire the Masquerade: Shadows of New York.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments