Vin Diesel odegra kluczową rolę przy produkcji Ark 2

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 16.12.2020, 12:59 Aktualizacja: 16.12.2021, 12:59
Zeszłotygodniowe The Game Awards przyniosło naprawdę dużo zapowiedzi, a jedną z bardziej zaskakujących był zwiastun Ark 2 z Vinem Dieselem w roli głównej. Niedawno okazało się, że aktor będzie kimś więcej niż tylko postacią w grze czy twarzą wykorzystywaną przy okazji marketingu. Studio Wildcard poinformowało, że Diesel został jednym z kluczowych producentów przy okazji opracowywania Ark 2.
0 Udostępnień

Ark 2 faktycznie powstaje

Nie da się ukryć, że The Game Awards 2020 przyniosło naprawdę wiele ciekawych zapowiedzi nadchodzących produkcji, a jedną z nich był Ark 2. Nowa gra studia Wildcard to kontynuacja ciepło przyjętego survivala z 2017 roku, ale na razie to wszystko, co wiadomo o tej produkcji. Pierwsza zapowiedź nie zdradziła zbyt wiele konkretów o samej grze, a bardziej skupiała się na pokazaniu, że tytuł faktycznie istnieje, a do jego realizacji zaproszono gwiazdę światowego formatu.

W ponad 4-minutowym filmie widzimy aktora i dziecko, które przemierzają dziewiczy ląd w poszukiwaniu schronienia, a całość kończy się krótką sceną w jaskini, gdzie ujrzeć można elementy nowoczesnej technologii. Deweloperzy już w oryginale łączyli przyrodę ze współczesną techniką, dlatego w nadchodzącej dwójce możemy spodziewać się podobnych powiązań.

Vin Diesel producentem Ark 2

Dotychczas sądzono, że rola Diesela ograniczy się jedynie do obecności w zwiastunach i innych materiałach promocyjnych, studio zdecydowało się jednak doprecyzować tę kwestię. Okazuje się, że aktor będzie w Ark 2 pełnoprawną postacią, nazywającą się Santiago, a do tego weźmie czynny udział w tworzeniu tytułu. Jak podkreślił w informacji prasowej Doug Kennedy, dyrektor generalny studia Wildcard, Vin Diesel miał spędzić w oryginalnym Ark aż tysiąc godzin, a jego zaangażowanie w projekt pozwoliło mu na zostanie doskonałym producentem wykonawczym.

Świetnie się bawię, grając w Ark i bardzo się cieszę, że dołączę do zespołu studia Wildcard, by rozwijać historię zarówno w grze, jak i w nowym serialu animowanym.

Skomentował Diesel. Tak, warto pamiętać, że na The Game Awards ogłoszono powstanie animacji Ark 2, w którego produkcję zaangażowani mają być również Elliot Page, Russell Crowe czy Zahn McClarno. Dla samego aktora nie będzie to pierwszy romans z grami wideo – w 2004 roku ukazały się Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay, a w zeszłym roku swoją premierę miał Fast & Furious Crossroads od Slightly Mad Studios, w której Diesel zagrał Dominica Toretto, znanego z serii filmów o tej samej nazwie.

Ark 2 ma ukazać się w 2022 roku, jednak na razie nie wiadomo, na jakie platformy planowana jest premiera.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments