Warsaw Film School Game Jam. Szósta edycja wydarzenia już ruszyła

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 11.12.2020, 16:39 Aktualizacja: 11.12.2021, 16:39
Mimo pandemii i trudności z nią związanych, Warszawska Szkoła Filmowa po raz szósty zdecydowała się na zorganizowanie Game Jamu. Oczywiście, deweloperzy pracują ze swoich domów, a organizatorzy postanowili urozmaicić całe wydarzenie panelami i prelekcjami. Warsaw Film School Game Jam już wystartował i potrwa do niedzieli do godziny 15:00, a na kanale YouTube i Twitch obejrzeć można pierwsze rozmowy z zaproszonymi gośćmi, którzy opowiedzą o tym, jak wygląda praca dewelopera gier indie.
0 Udostępnień

Wydarzenie potrwa od piątku do niedzieli

Ze względu na panującą pandemię organizatorzy Warsaw Film School Game Jam postanowili urozmaicić tegoroczną edycję wydarzenia panelami i rozmowami z deweloperami niezależnymi. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Maciej Miąsik (Pixel Crow), Jakub Marszałkowski (Game Industry Conference) czy Jakub Wójcik z Fundacji Indie Games Polska, która jest jednym ze współorganizatorów całego wydarzenia.

Konkurs rozpocznie się dziś o godzinie 21:00, a uczestnicy będą mieli 36 godzin na stworzenie gry na zadany temat (nie został on jeszcze ujawniony). Już teraz można jednak obejrzeć część wspomnianych paneli, a jak dodaje Ewa Maria Szczepanowska, dyrektor kreatywna i rzecznik prasowy Warszawskiej Szkoły Filmowej:

Game Jam ma formę konkursu na najlepszą grę, jednak jego celem nie jest rywalizacja, czy presja wygranej. Celem jest integracja twórców wielu różnych dziedzin sztuki, wzajemna inspiracja, a także wsparcie początkujących w rozwoju pasji i rozpoczęciu kariery zawodowej.

Piątkowe panele trwać będą do godziny 20:30, poniżej pełna rozpiska:

PIĄTEK (11.12)

14.30 – Rozmowa z Ewą Marią Szczepanowską (Warszawska Szkoła Filmowa), jedną z organizatorek jamu. 15.00 – „Finansowanie małego studia” – wykład Jakuba Marszałkowskiego (Game Industry Conference).

16.00 – „Charakterystyka polskiej branży gier na tle rynków zagranicznych. Międzynarodowa współpraca, promocja i eksport” – wykład Jakuba Wójcika (Fundacja Indie Games Polska).

17.00 – “Efektywny marketing bez taczek pieniędzy, czyli jak promować gry przy ograniczonym budżecie” – wykład Karola Zajączkowskiego (11 bit studios).

20.30 – Oficjalne rozpoczęcie 6. edycji Warsaw Film School Game Jam, przywitanie uczestników, ogłoszenie tematu. Rozmowa z Maciejem Szcześnikiem (Warszawska Szkoła Filmowa).

W sobotę przygotowano natomiast trzy rozmowy z weteranami polskiej branży:

SOBOTA (12.12)

Tworzenie gier przez uczestników

14:00 – Rozmowa z Maciejem Miąsikiem (Pixel Crow)

17:00 – Rozmowa z Krzyśkiem Pachulskim (Unreal Engine)

19:00 – Rozmowa z Michałem Królem (11 bit studios)

Warsaw Film School Game Jam kończy się w niedzielę o godzinie 15:00 i wtedy właśnie zostaną wyłonieni laureaci. Wcześniej jednak, bo o dziewiątej, odbędzie się jeszcze rozmowa z Danielem Sadowskim (Vile Monarch), a o dziesiątej rozpocznie się oficjalna prezentacja.

Całość można obejrzeć na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Inicjatywę Game Jamu wspierają Fundacja KGHM, partner strategiczny imprezy, a także Fundacja Orlen, State of Poland, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Kombucha oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments