Wiedźmin: Stary Świat. Kolejna planszówka w uniwersum
Analogowy prequel Wiedźmina
Okazuje się, że nie tylko Netflix planuje wydać prequel książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, ale tym razem nie będzie to serial, film, książka czy nawet gra wideo. Łukasz Woźniak postanowił podjąć się ambitnego zadania, tworząc grę planszową Wiedźmin: Stary Świat, o której istnieniu dowiedzieliśmy się wczoraj, 10 lutego. Na zaprezentowanym materiale autor gry opowiada pokrótce o zasadach i tym, co w ogóle będziemy robić w planszówce.
Jeśli jesteście fanami tego typu produkcji, to być może spotkaliście się już z tytułami Woźniaka – pracował m.in. przy Valhalli, Słownym Ninja czy Drapaczach Chmur, a do tego prowadzi kanał poświęcony planszówkom. Autora wspomoże wydawnictwo planszówkowe Go On Board, a nad całością będzie sprawował pieczę sam CD Projekt, który posiada licencję na tworzenie wiedźmińskich gier (tych analogowych także). Warto pamiętać, że to nie jedyna planszówka w uniwersum Wiedźmina wydana przez krakowskie studio – w 2014 roku przed premierą Dzikiego Gonu ukazał się Wiedźmin: Gra Przygodowa autorstwa Ignacego Trzewiczka, ale świata to ona nie zawojowała.
Zbiórki w serwisach croundfundigowych wystartują jeszcze w tym roku
Sama gra przeznaczona będzie dla maksymalnie pięciu graczy (minimum dwóch), a kolejni uczestnicy wcielą się w młodych wiedźminów pięciu szkół – oprócz Wilka wymieniono Żmiję, Kota, Niedźwiedzia i Gryfa. Stary Świat polegać będzie na budowaniu własnej talii kart pozwalających na wykonanie różnych akcji (np. ataku czy użycia znaku), które ułatwią walkę. Możliwy będzie również rozwój umiejętności bohatera czy poprawianie jego ekwipunku.
Planszówka ma pojawić się w sklepach w kwietniu 2022 roku, a już za kilka miesięcy (w maju) wystartuje zbiórka na Kickstarterze i zagramw.to, która umożliwi wsparcie projektu. Nie podano jeszcze progów, zatem obecnie nie wiadomo, jaka kwota zagwarantuje własny egzemplarz gry. Wiedźmin: Stary Świat ukaże się po polsku i angielsku, ale Woźniak nie wyklucza wydania gry w innych językach.