World of Tanks. Aktualizacja 1.10 już dostępna!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 6.08.2020, 14:33 Aktualizacja: 6.08.2021, 14:33
World of Tanks to jedna z najpopularniejszych gier opartych o model free-to-play. Wojenne zmagania czołgów dostarczają rozrywki milionom użytkowników z całego święta. Właśnie otrzymaliśmy najnowsze rozszerzenie dla kultowej gry od Wargaming.net. Co zaoferuje aktualizacja 1.10? Jakich nowych elementów możemy się po niej spodziewać?
Aktualizacja 1.10 przyniesie do World of Tanks polskie czołgi!
0 Udostępnień

Aktualizacja World of Tanks w czasie dziesiątych urodzin gry

W sierpniu bieżącego roku World of Tanks obchodzić będzie swoje dziesiąte urodziny. Geneza tej niezwykle popularnej produkcji sięga dokładnie 12 sierpnia 2010 roku. W tamtym dniu tytuł zadebiutował na komputerach osobistych, w kolejnych latach ukazując się w wydaniach na konsole Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. Przypomnijmy, że gra działa w oparciu o model free-to-play.

Nie może zatem dziwić to, że producent oraz wydawca gry Wargaming.net przygotował na sierpień potężną aktualizację. Rozszerzenie 1.10 wprowadzi szereg nowych możliwości, poprawek i udoskonaleń dla rozgrywki. Bez wątpienia najnowsza aktualizacja sprawi, że sierpniowe świętowanie okrągłych, dziesiątych urodzin World of Tanks stanie się dla zagorzałych użytkowników tej gry jeszcze przyjemniejsze.

Co zaoferuje aktualizacja 1.10?

Dla rodzimych użytkowników najważniejszą informacją będzie to, że do World of Tanks dodano aż sześć nowych polskich czołgów. Są nimi:

  • DS PZInż (o parametrach bojowych zbliżonych do T-34, lecz posiada potężniejsze działo)
  • B.U.G.I. (cechujący się wyjątkową zwinnością)
  • CS-44 (o precyzyjnym dziele kal. 100 mm),
  • CS-53 (o stabilnym i dynamicznie zadającym obrażenia dziele)
  • CS-59 (jako agresywny pojazd wsparcia z drugiej lub pierwszej linii)
  • CS-63 (z silnikiem o dwóch trybach prędkości: standardowym oraz szybkim)

Ponadto powróci Rzeka Perłowa. Premierowo mapa ukazała się w 2015 roku. Po pięciu latach postanowiono ją zmodyfikować i ulepszyć. Tę malowniczą, letnią scenerię o wymiarach 1000 na 1000 metrów przeobrażono na zasadzie inspiracji kantonem Yangshuo w południowych Chinach. Po aktualizacji ma być to lokalizacja o zróżnicowanym krajobrazie, zapewniająca świetną rozgrywkę dla pojazdów z różnych klas.

Inną nowością, którą zyskamy dzięki aktualizacji 1.10, jest Wyposażenie 2.0, wpływające na mechanikę ekwipunku czołgów. Ma być ona teraz prostsza, ale jednocześnie bardziej atrakcyjna. Odświeżona koncepcja wyposażenia ma sprawić, że użytkownicy będą mogli bezproblemowo dostosować możliwości pojazdów do swoich potrzeb. Co prawda poprawki wydają się fundamentalne, ale właśnie zadbanie o jakość podstawowych aspektów ma wpłynąć na ogólną przyjemność z zarządzania mechaniką wyposażenia czołgów.

W ramach opracowania aktualizacji dokonano także przeglądu wybranych popularnych czołgów. Przede wszystkim usprawniono charakterystykę pojazdów kołowych i zniwelowano ich wpływ na rozgrywkę, aby zwiększyć szanse wolniejszym czołgom w starciach z nimi. Poprawiono także parametry bojowe kilku popularnych czołgów średnich w gałęziach włoskiej i radzieckiej: Progetto M40 mod. 65 oraz Object 430U, a także ich poprzedników z IX poziomu. Ponadto przerobiono charakterystykę IS-4, T110E5 oraz E 100. Zmodyfikowano również parametry niektórych pozostałych pojazdów ciężkich, by były bardziej wyraziste i w efekcie staną skuteczniejsze w rywalizacji na bliskim dystansie.

Ulepszeniu poddano także system komunikacji w bitwach. Od teraz będzie on dużo prostszy i bardziej przystępny. Przykładowo wycelowanie we wrogi czołg i naciśnięcie przycisku komunikacji spowoduje, że nasi towarzysze otrzymają informację o lokalizacji przeciwnika. W przypadku przytrzymania wspomnianego przycisku natomiast, pojawi się rozbudowane menu, w którym użytkownik będzie mógł skorzystać z dodatkowych informacji.

Ostatnią rzeczą, na którą chcemy zwrócić szczególną uwagę, jest zadbanie o lepsze rozeznanie gracza w tym, ile obligacji może zdobyć, uczestnicząc w bitwach losowych w czołgu X poziomu. Przerobiony system obligacji stanie się bardziej bezpośredni i przewidywalny, co umożliwi lepsze rozplanowanie przychodów oraz wydatków.

Implementacja aktualizacji na serwerach World of Tanks miała potrwać do godziny 10:30 czasu polskiego 6 sierpnia, zatem nie pozostaje nic innego jak sprawdzić dostępność gry i zacząć korzystać z jej najnowszych możliwości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments