World of Tanks: Droga do Berlina już aktywna!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 5.05.2020, 10:47 Aktualizacja: 5.05.2021, 10:47
W tym roku obchodzimy 75. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie. To przełomowe dla losów ludzkości wydarzenie istotne jest także dla rynku gier. Odpowiedzialne za popularną grę World of Tanks studio Wargaming postanowiło przygotować coś specjalnego – nowy tryb PvE. Przybliżamy najważniejsze informacje na temat dostępnej już Drogi do Berlina.
World of Tanks: Droga do Berlina
10 Udostępnień

W artykule na temat nowego trybu World of Tanks: Droga do Berlina poruszone zostały następujące tematy:

O rozgrywce w Drodze do Berlina

W Drogę do Berlina możemy grać od 4 maja. To tryb PvE, w którym naszym zadaniem jest stawić czoła przeciwnikowi sterowanemu przez sztuczną inteligencję. Do wyboru mamy jeden z pięciu oddziałów z różnych nacji (brytyjskiej, amerykańskiej lub sowieckiej). Każdy został odmiennie scharakteryzowany i przynależne do niego czołgi wyróżniają różne możliwości bojowe. Nie zabraknie takich zagrań jak nalot z powietrza, ostrzał artyleryjski, zwiad czy inne specjalne pociski.

Każdą bitew, do której przystępujemy z innymi, czterema dowódcami, tworzy zestaw pięciu konkretnych misji. Podział zleconych zadań prezentuje się następująco:

  • Zająć strefę A
  • Obronić strefę A
  • Zająć strefę B
  • Obronić strefę B i przełamać obronę wroga
  • Unicestwić wrogich dowódców w ostatecznym starciu

Poziom trudność ma być nad wyraz wysoki, a to wszystko za sprawą odpowiednio rozwiniętej sztucznej inteligencji naszych przeciwników. Mają być oni jeszcze sprytniejsi oraz bardziej niebezpieczni. Wydaje się to jednak dobrym rozwiązaniem, w końcu tylko przy sporym wysiłku ze strony użytkownika osiągnięte zwycięstwa dostarczają mu prawdziwej satysfakcji.

Tych, którym poziom rywalizacji może się z początku wydawać przesadnie wymagający, warto poinformować o zasadach odrodzenia czołgów. Pojazdy mają tak zwane trzy kolejki, ale wraz z robieniem progresu i realizowaniem kolejnych misji, możliwe jest uzyskanie dwóch dodatkowych odrodzeń.

Jakie mapy napotkamy w Drodze do Berlina?

Zmagania toczyć będziemy na obszarach czterech mapy. Są to:

  • Kvelburg
  • Odra
  • Wał Zachodni
  • Berlin (dostępna od 8 maja)

Ostatni z wyszczególnionych terenów, nie tylko ze względu na wartość historyczną, jest bardzo wyjątkowy. Wszystkie punkty zwycięstwa osiągnięte na tej mapie ulegają podwojeniu. Autorzy gry szanse na trafienie na nią oceniają na 30%. Mapa udostępniona zostanie 8 maja o 22:01, a wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalnie skomponowana na tę okazję ścieżka dźwiękowa. Wszystko po to, aby uczcić czas oficjalnego końca konfliktu zbrojnego w Europie.

Poznaj system postępów oraz doładowania bojowe

W trybie Droga do Berlina nie występują kredyty, lecz punkty rozwoju. Za pokonywanie kolejnych przeciwników wzrośnie poziom naszej jednostki (dzięki punktom Doświadczenie jednostki) oraz możliwe się stanie odebranie danych nagród (za sprawą Punktów zwycięstwa).

Jeżeli zależy nam na czasie i pragniemy szybciej zadbać o postęp – można rozważyć sięgnięcie po ulepszenie „Atak!” Rozkazy. Każdy z jego trzech rodzajów ma inny mnożnik: x5, x10 oraz x15. Oferuje podnoszenie Doświadczenia jednostki i spotęgowanie liczby Punktów zwycięstwa, które zyskujemy w konkretnych bitwach.

W przypadku każdej jednostki obowiązuje własny zestaw doładowań bojowych, są to m.in. wspomniane już nalot z powietrza, ostrzał artyleryjski czy pociski specjalne. Wraz z robionym postępem w rozgrywce i wzrostem poziomu jednostki, rośnie także nasza skuteczność, moc dostępnych doładowań bojowych oraz charakterystyki bojowe czołgów.

Oczywiście pozostaje alternatywne rozwiązanie, które również pozwoli nam wykonać postęp i to w znacznym przyśpieszeniu. Wystarczy zajrzeć do klienta gry i sięgnąć po wybrane zestawy, który oferują:

  • 25 rozkazów x10, po 5 dla każdej jednostki
  • 30 dni konta premium World of Tanks
  • 20 rezerw osobistych: +50 PD (przez godzinę)
  • 20 rezerw osobistych: +50 kredytów (przez godzinę)

Po jakie nagrody sięgniemy w Drodze do Berlina?

Po wykonaniu zestawu misji w obrębie danej bitwy otrzymamy Wentylację z nagród oraz specjalny medal. Ponadto możliwe jest zdobycie znakomitego, radzieckiego czołgu IS-2 o wyjątkowej osłonie przeciwko pociskom odkształcalnym – z historycznego punktu widzenia często używanego w końcowym okresie II Wojny Światowej, w atakach przeprowadzanych na większe miasta, jak Berlin czy Budapeszt.

IS-2 można także nabyć inną drogą – kupić go za złoto. Na zachętę warto dodać, że w przypadku takiej transakcji otrzyma się wyjątkową zniżkę do 100% za przechodzenie kolejnych etapów operacji w postępie wydarzenia oraz za uzyskanie wystarczającej liczby punktów rozwoju. Zniżka zawiera także podręczniki dla załogi oraz rozkazy „Atak!”.

  • 25% zniżki, 5 książeczek szkoleniowych (ZSRR), 3 misje: 5x PD za zwycięstwo w bitwach losowych
  • 50% zniżki, 5 książeczek szkoleniowych (Wielka Brytania), 3 misje: 5x PD za zwycięstwo w bitwach losowych
  • 75% zniżki, 5 książeczek szkoleniowych (USA), 3 misje: 5x PD za zwycięstwo w bitwach losowych
  • 100% zniżki, 1 uniwersalna książeczka szkoleniowa
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments