XCOM Chimera Squad. Premiera jeszcze w kwietniu [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 15.04.2020, 13:47 Aktualizacja: 15.04.2021, 13:47
Niejedna już premiera została przesunięta i powoli zaczynamy się przyzwyczajać, że dopóki koronawirus nie ustąpi, to także w świecie gier nic nie będzie takie jak dawniej. Na szczęście możemy wskazać takie nowości, które na rynek trafią zgodnie z planem. Premiera XCOM Chimera Squad odbędzie się już w przyszłym tygodniu – 24 kwietnia.
premiera xcom chimera squad jest sporym zaskoczeniem
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery XCOM Chimera Squad poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery XCOM Chimera Squad?

Gra XCOM Chimera Squad będzie dostępna od przyszłego tygodnia – dokładnie 24 kwietnia – i ukaże się na rynku wideo w wersji na PC. Wyłącznie. Zgodnie ze stanowiskiem przedstawicieli studia Firaxis Game na ten moment nie ma żadnych planów związanych z ewentualniem przygotowaniem gry w wydaniu na konsole.

na kiedy planowana jest premiera xcom chimera squad

Dla wielu osób może to być zaskakujące tym bardziej, że blisko trzy lata temu rozszerzenie XCOM 2: War of the Chosen dla XCOM 2 ukazało się zarówno w wersji na PC, jak i PlayStation 4 oraz Xbox One.

O gameplayu XCOM Chimera Squad

Omawiana gra stanowi część uniwersum XCOM, popularnej turowej strategii. Przygotowało ją studio Firaxis Games przy wsparciu wydawcy 2K Games. Akcja rozgrywać się będzie w pięć lat po wydarzeniach z drugiej odsłony serii. Główne miejsce akcji stanowić będzie Miasto 31. To metropolia, która ma pokazać, że po zwalczeniu inwazji kosmitów można wprowadzić ład i porządek na świecie, a ludzkość, nawet we współpracy z pozaziemską rasą, której część przedstawicieli ostała, żyć będzie w zgodzie i harmonii. Niestety, to idealistyczne myślenie zostaje zaburzone przez niespodziewane zagrożenie, któremu stawić czoła ma specjalny oddział Chimera. Ten wyjątkowy zespół tworzą zarówno ludzie, jak i obce istoty.

Twórcy zapowiadają, że w znanym z poprzednich części turowym systemie walki należy się spodziewać nowości i ulepszeń. Zarządzanie oddziałem ma być bardziej złożonym działaniem, przy rozbudowanych możliwościach strategicznych oraz nowej rozgrywce „infiltracja i oczyszczenie”.

Nasz oddział składać się będzie z jedenastu żołnierzy – zróżnicowanych pod względem etnicznym, cech charakteru i osobowości, warunków fizycznych oraz możliwości bojowych. Od nas zależy, jak ten zespół poprowadzimy i w jakim kierunku go rozwiniemy. Jest to kluczowa sprawa, aby w odpowiednich momentach członkowie drużyny byli się w stanie uzupełniać i wymiennie korzystali z własnych zdolności, potrzebnych do wykonania konkretnej misji.

Poszczególne zadania podzielone zostaną na trzy fazy: tryb wejścia, walki oraz operacji strategicznych (mających na celu podsumowania misji, wyznaczenia dalszych priorytetów, przydzielania agentów do konkretnych celów itd.). Istotne będzie nie tylko pokonywanie kolejnych przeciwników, lecz także dbanie o niski poziom poczucia zagrożenia wśród obywateli Miasta 31. Jeśli morale będą niskie, a lęk i niepokój wysoki, może się to przyczynić do naszego niepowodzenia i porażki jako dowodzących oddziałem i tym samym grających w mającą premierę 24 kwietnia XCOM Chimera Squad.

Sprawdź też wymagania sprzętowe XCOM Chimera Squad

Aby z powodzeniem przystąpić do rozgrywki w XCOM Chimera Squad należy spełnić poniższe wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe XCOM Chimera Squad

 • System operacyjny: Windows 7, 64-bit
 • Procesor: 2.4 GHz Quad Core
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 1GB AMD Radeon HD 7770, NVIDIA GeForce 650
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 18 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

Zalecane wymagania sprzętowe XCOM Chimera Squad

 • System operacyjny: Windows 7 64bit / Windows 8.1 64bit / Windows 10 64bit
 • Procesor: 3GHz Quad Core
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 2GB AMD Radeon HD R9 290, NVIDIA GeForce GTX 980
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 18 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

Ile zapłacimy za XCOM Chimera Squad?

W XCOM Chimera Squad zaopatrzymy się za pośrednictwem platformy Stream. Obecnie trwa oferta specjalna i w przedsprzedaży grę kupimy za 50% taniej! Obecna cena to 44,95 złotych, zatem w regularnej sprzedaży jej koszt wynosić będzie 89,90.

gameplay nowego xcoma jest równie wybuchowy

Na ten moment nie są przewidziane żadne bonusy czy wydania specjalne. Sama premiera XCOM Chimera Squad jest dużą niespodzianką!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments