Yellow Brick Games. Weterani z Ubisoftu i BioWare założyli nowe studio

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 24.11.2020, 11:50 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:14
BioWare w ostatnich latach straciło wielu weteranów, którzy odgrywali istotną rolę w tworzeniu serii Mass Effect i Dragon Age. Część z nich postanowiła założyć własne, mniejsze studia, a jedną z takich osób jest Mike Laidlaw, były dyrektor kreatywny Dragon Age’a, który ogłosił wczoraj, że wspólnie z kilkoma innymi deweloperami z Ubisoftu stworzył Yellow Brick Games. Nie wiadomo na razie jednak, jakich gier możemy się spodziewać i kiedy pojawią się pierwsze efekty prac.
0 Udostępnień

Yellow Brick Games stawia pierwsze kroki

Doświadczeni deweloperzy, którzy wcześniej pracowali nad seriami Dragon Age, Assassin’s Creed i Watch Dogs, założyli własne studio – Yellow Brick Games liczy na razie tylko 15 osób, jednak są to głównie weterani branży. Jak podaje GamesIndustry.biz, szefem omawianego studia jest Thomas Giroux, który przez lata związany był z Ubisoftem i Activision-Blizzard. Pomagać mu mają Jeff Skalski, Frédéric St-Laurent B (byli pracownicy Ubisoftu) oraz Mike Laidlaw, który do 2017 roku pełnił rolę dyrektora kreatywnego serii Dragon Age, a w BioWare przepracował łącznie 14 lat.

Jak podkreślono w informacji prasowej, YelloW Brick Games ma przede wszystkim stawiać na przyjemność z tworzenia gier, czego, zdaniem Girouxa, brakuje w kilkuset osobowych zespołach zajmujących się tworzeniem gier wysokobudżetowych:

Chcemy położyć nacisk na podejście “powrót do korzeni”, skupione na przyjemności tworzenia nowych wrażeń w tym medium, w elastycznym i bardziej przyjaznym środowisku, jakie może zapewnić niezależne studio.

Jeff Skalski dodaje:

Wiele nauczyliśmy się, pracując nad światowej klasy, wieloletnimi projektami z tysiącami współpracowników, ale my chcemy przyjąć inne podejście. Wykorzystując mniejszy, utalentowany zespół, w którym ludzie są najważniejsi, stworzymy niesamowite światy i doświadczenia dla graczy, którzy będą mogli cieszyć się tym wszystkim.

Samo studio ma swoją siedzibę ma Quebec w Kanadzie, ale deweloperzy są przygotowani na możliwość pracy zdalnej, a co za tym idzie, zatrudnianie deweloperów z innych miast (wspomniano m.in. o Montrealu) czy państw.

Na razie jednak brak konkretów odnośnie do tego, kiedy możemy spodziewać się pierwszych zapowiedzi ze strony Yellow Brick Games, ale i tak warto przyglądać się temu zespołowi, bo z pewnością nie jednym zaskoczą fanów elektronicznej rozrywki. Więcej informacji o samym studiu znaleźć można na stronie Yellow Brick Games.

Założyciele Yellow Brick Games. Od lewej Frederic St-Laurent B., Mike Laidlaw, Jeff Skalski i Thomas Giroux

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments