Zimowy festiwal dem na Steamie już dziś! Ponad 500 gier do sprawdzenia

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.02.2021, 11:02 Aktualizacja: 3.02.2022, 11:02
Jeśli podczas pandemii nie macie co robić i szukacie jakichś nowych wyzwań lub chcielibyście spróbować czegoś nowego, mniej oczywistego, to zdecydowanie warto zainteresować się kolejną odsłoną festiwalu dem na Steamie. W ramach zimowej edycji, która rozpoczyna się już dziś, gracze będą mogli sprawdzić ponad 500 wersji demonstracyjnych.
0 Udostępnień

Wydarzenie dla poszukiwaczy perełek

Z roku na rok na Steamie pojawia się coraz więcej gier i zwyczajnie nie da się śledzić wszystkiego, a tytuły, które mogłyby być dla nas interesujące, przepadają gdzieś w ciemnej otchłani algorytmów platformy Valve. Stąd pomysł na festiwal dem – pierwsza edycja wystartowała podczas The Game Awards 2019, a koncept przyjął się na tyle dobrze (zarówno wśród graczy, jak i deweloperów), że co kilka miesięcy wydarzenie powraca.

Festiwal okazał się również dużą szansą dla twórców niezależnych, którzy teraz mogą łatwiej dotrzeć do osób realnie zainteresowanych ich produkcjami, co okazało się sporym ułatwieniem w pandemicznej rzeczywistości. Zimowa edycja 2021 startuje już dziś i potrwa do 9 lutego.

Kilkaset dem do odkrycia

O godzinie 19:00 czasu polskiego na dedykowanej stronie Steama pojawi się lista gier, które będzie można wypróbować. Nie podano jeszcze, jakie dokładnie produkcje otrzymają dema, ale na opublikowanym zwiastunie znaleźć można Hazel Sky, Fling to the Finish, Black Book, Almighty: Kill Your Gods, Shady Knight, Genesis Noire, Bloodroots, Aerial: Knight’s Never Yield, Siege Survival: Gloria Victis, Blunt Force, Children of Silentown, Narita Boy i polskie The Riftbreaker. Łącznie będzie można sprawdzić ponad 500 dem.

Wydarzenie startuje o godzinie 19:00, a całość będzie dostępna na stronie Steama.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments