Zmarł Robert A. Altman. Był współzałożycielem ZeniMax Media

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 5.02.2021, 11:57 Aktualizacja: 5.02.2022, 11:57
Zmarł współzałożyciel jednej z większych i bardziej utytułowanych firm w branży gier wideo. Robert A. Altman – który razem z Christopherem Weaverem w 1999 roku założył ZeniMax Media (firma będąca właścicielem Bethesdy) – odszedł z tego świata 4 lutego 2021 roku. Miał 73 lata, a o jego śmierci poinformowała Bethesda w specjalnym ogłoszeniu.
0 Udostępnień

Niech spoczywa w pokoju

O śmierci Roberta A. Altmana, współzałożyciela ZeniMax Media (firma-matka Bethesdy i wszystkich podległych jej studiów), dowiedzieliśmy się dzięki specjalnemu komunikatowi, który pojawił się wczoraj wieczorem, 4 lutego, w mediach społecznościowych Bethesdy. Altman miał 73 lata i do końca wykonywał swoje obowiązki w roli szefa jednej z największych spółek w branży elektronicznej rozrywki.

W komunikacie podkreślono, że był on zawsze pogodnym i miłym człowiekiem, a firma wprost nazywa go “prawdziwym wizjonerem, przyjacielem i wierzącym w ducha ludzi i moc tego, co mogą razem osiągnąć”. Nie podano przyczyny śmierci, a we wcześniejszych komunikatach nie informowano o problemach ze zdrowiem Altmana.

Przed założeniem ZeniMax Altman pracował jako prawnik, a od 1984 roku był żonaty z Lindą Carter, byłą aktorką, która znana jest głównie z roli w serialu Wonder Woman. Mieli dwójkę dzieci (James i Jessica), a ich syn pracował w Bethesdzie jako dyrektor ds. Operacji wydawniczych. Z branży napływają kondolencje i wyrazy wsparcia dla znajomych i współpracowników Altmana – swoje kondolencje wyrazili m.in Phill Spencer, szef Xboksa, oraz Reggie fils-Aime, były szef amerykańskiego oddziału Nintendo.

Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim współpracownikom składamy kondolencje.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments