Drugi sezon American Gods w końcu zapowiedziany!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 6.12.2018, 6:07 Aktualizacja: 6.12.2019, 6:08
Fani Neila Gaimana i prześlicznego wizualnie serialu na podstawie powieści Amerykańscy Bogowie mieli prawo do niepokoju, jednak w końcu zapowiedziano drugi sezon American Gods! Szykuje się sporo zmian wśród ekipy odpowiedzialnej za powstanie produkcji oraz zaangażowanych aktorów.
drugi sezon american gods
0 Udostępnień

Trochę przetasowań na planie

American Gods było jednym z pierwszych hitów Amazon Prime, serwisu VOD należącego do Jeffa Bezosa. Od premiery ośmiu odcinków pierwszego sezonu minęło jednak już sporo czasu i entuzjaści serialu na podstawie bestsellerowej powieści Neila Gaimana mogli czuć się nieco zaniepokojeni losami produkcji. Okazuje się, że z serialem bazującym na Amerykańskich Bogach niemal wszystko w porządku. Produkująca go stacja Starz ogłosiła właśnie datę premiery kolejnego sezonu.

drugi sezon american gods

Okazuje się, że tak długie oczekiwanie na wieści o drugim sezonie American Gods spowodowane było przetasowaniami na planie. Ze względu na zbyt niski budżet oraz brak zrozumienia wizji artystycznej z serialu postanowiła odejść dwójka showrunnerów – Bryan Fuller i Michael Green. Zamieszanie wykurzyło z obsady również Gillian Anderson, która nie będzie grała już przedstawicielki współczesnej generacji bóstw.

Drugi sezon American Gods już w marcu

Poznaliśmy już plakat oraz założenia fabularne drugiego sezonu.

amerykanscy bogowie

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, ale Bogowie są stworzeni także na podobieństwo nas samych. W drugim sezonie American Gods bitwa nieuchronnie przesuwa się w kierunku punktu zapalnego, gdy styka się przeznaczenie bóstw i ludzi. Podczas gdy Mr. World knuje zemstę za atak na niego z pierwszego sezonu, Shadow na dobre i na złe wiąże swój los  z podjętą przez Wednesdaya próbą uświadomienia Starym Bogom nadchodzącej wojny, z Laurą i Mad Sweeneyem w odwodzie. Rada w Domu na Skale przeradza się w chaos, rozsiewając Starych i Nowych Bogów po całej Ameryce w misji prowadzącej do miasteczka Cairo w Illinois. Shadow zmuszony będzie znaleźć sobie miejsce w roli wyznawcy w tym dziwnym, nowym świecie żyjących bóstw – mrocznym miejscu, gdzie zmiana wymaga poświęcenia, a wiara strasznego poświęcenia.

Za powstanie drugiego sezonu American Gods odpowiedzialny będzie Jesse Alexander (HannibalStar Trek: Discovery). Może być to trudne wyzwanie – pierwszy sezon Amerykańskich Bogów odznaczał się sporą oryginalnością i autorskim rysem. O tym, czy nowy showrunner sprosta zadaniu, dowiemy się już wkrótce. Premiera zapowiedziana została na 10 marca 2019 roku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments