Aliens: Fireteam na nowym materiale z rozgrywki. Ciemno, ciasno i trochę nudno

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 5.03.2021, 14:10 Aktualizacja: 5.03.2022, 14:10
Deweloperzy z Cold Iron Studios wraz z dziennikarzem IGN-u przygotowali 25-minutowy materiał, w którym zaprezentowano niedawno ujawnioną grę ze świata Obcego, Aliens: Fireteam. Kooperacyjna strzelanka pojawić ma się już tego lata, a teraz mamy okazję sprawdzić tytuł w akcji.
0 Udostępnień

Kooperacyjna gra w świecie Obcego

Gry kooperacyjne mają ten plus, że nawet jeśli nie są one najwyższych lotów, to wspólna zabawa ze znajomymi nadrabia ich braki. Być może tak właśnie będzie w przypadku zapowiedzianego w tym tygodniu Aliens: Fireteam, czyli strzelanki dla maksymalnie trzech graczy, w której przyjdzie się nam zetrzeć z hordami ksenomorfów. Choć opublikowany zwiastun zawierał elementy rozgrywki, to deweloperzy postanowili pójść za ciosem i wspólnie z serwisem IGN przygotować “gameplay” z prawdziwego zdarzenia.

25-minutowy materiał opublikowany w ramach serii IGN First skupia się wokół jednej z misji, w trakcie której trójka kolonialnych marines trafia na pokład stacji Katanga. Celem jest zbadanie sygnału ratunkowego i jak się łatwo domyślić, akcja ratownicza szybko przeradza się w eksterminację dziesiątek ksenomorfów. W pełnej wersji gry można liczyć na aż 20 rodzajów, a w ręce użytkowników ma być oddane pięć klas postaci, których wybór wpłynie na sposób rozgrywki czy funkcję w drużynie. Craig Zinkievich (CEO studia) i Matt Highison (dyrektor kreatywny), którzy towarzyszyli dziennikarzowi IGN-u, podkreślali, że kluczem do zwycięstwa ma być współpraca i wykorzystywanie mocnych stron każdej z klas.

Nic nie będzie stało jednak na przeszkodzie, by zdecydować się na grę w pojedynkę – pozostali członkowie drużyny zostaną wtedy zastąpieni botami. Gra pojawić ma się latem 2021 roku na komputerach osobistych, Xboksie One, Xboksie Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments