Aliens: Fireteam. Powtórka Colonial Marines czy może coś więcej?

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 3.03.2021, 13:26 Aktualizacja: 3.03.2022, 13:26
Gry w akcji w uniwersum Obcego rzadko kiedy wychodziło poza przeciętność, a zdecydowanie częściej zdarzały się produkcje, które były po prostu złe, jak niesławny Aliens: Colonial Marines z 2013 roku. W przypadku zapowiedzianego niedawno Aliens: Fireteam postawiono na podobny pomysł – strzelanka, w której walczymy z hordami ksenomorfów. Gra ma ukazać się jeszcze tego lata na komputerach i konsolach.
0 Udostępnień

Kolejne podejście twórców gier do uniwersum Obcego

Już wkrótce na komputerach osobistych i konsolach pojawi się nowa gra akcji z uniwersum Obcego. Aliens: Fireteam będzie grą kooperacyjną z perspektywy trzeciej osoby, w której jako jeden z marines będziemy walczyć przeciwko hordom ksenomorfów. Zaprezentowany poniżej zwiastun z elementami rozgrywki sugeruje zabawę w stylu Left 4 Dead czy innych tego typu produkcji, a w informacji prasowej deweloperzy doprecyzowali dodatkowe funkcje i mechanizmy będące częścią strzelanki. Tutaj jednak nie ma co liczyć na innowacje – pięć klas postaci, możliwość rozwoju umiejętności i wiele opcji modyfikacji swojego uzbrojenia.

Tytuł skupiać ma się wokół czterech kampanii fabularnych, z których każda zawierać będzie trzy misje. Nie podano na razie, czy w grze pojawi się tryb dowolny przypominający popularne fale znane z “multiplayera” dołączonego do Mass Effecta 3. W ramach urozmaicenia Aliens: Fireteam zaoferować ma pięć poziomów trudności i rozbudowany system wyzwań. Nie podano jeszcze za wiele informacji na temat fabuły – wiadomo jedynie, że gra opowie o wydarzeniach dziejących się 23 lata po zakończeniu filmowej trylogii. Akcję osadzono na pokładzie statku USS Endeavour, którego załoga odpowiada na wezwania o pomoc z jednej pobliskich planet.

Warto pamiętać, że już wcześniej wydano strzelankę w uniwersum Obcego, jednak nie spotkała się ona ze zbyt dobrym przyjęciem – mowa o Aliens: Colonial Marines z 2013 roku, za produkcję którego odpowiadał Gearbox Software. Trzeba mieć nadzieję, że debiutujące Cold Iron (strona internetowa studia wieje pustką) zrobi lepszą grę, a o tym przekonamy się już tego lata, gdy pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach zarówno poprzedniej (PS4, Xbox One), jak i obecnej generacji (PS5, Xbox Series X|S).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments