Andrzej Duda powołuje reprezentację Polski w FIFĘ

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 8.04.2019, 14:01 Aktualizacja: 8.04.2020, 14:01
Zastanawialiście się, czemu wśród dwudziestu drużyn zaproszonych na FIFA eNations Cup 2019 zabrakło Polski? Na palący problem braku narodowej kadry postanowił odpowiedzieć Prezydent Andrzej Duda, który ogłosił przed weekendem powołanie reprezentacji Polski w FIFA. Kto zostanie selekcjonerem?
andrzej duda reprezentacja polski w fife
20 Udostępnień

FIFA eNations Cup – czemu bez Polski?

FIFA eNations Cup to rozgrywane w ramach FIFA eWorld Cup 2019 drużynowe mistrzostwa globu w najpopularniejszą grę piłkarską na świecie. Wśród dwudziestu drużyn walczących o główną nagrodę 40k dolarów oraz tytuł najlepszej nacji w futbolowym symulatorze nie znajdziemy niestety Polski. Powód jest prozaiczny – nasz kraj nie ma nawet swojej reprezentacji, choć chętnych byłoby pod dostatkiem.

fifa enations cup druzyny

Zmieni się to już niedługo. Choć na uczestnictwo w pierwszym turnieju FIFA eNations Cup jest już zbyt późno, bo event startuje 19 kwietnia, taka sytuacja nie będzie miała miejsca w przyszłości. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poinformowała bowiem, że dostrzegający wagę e-sportu Andrzej Duda zdecydował się powołać reprezentację Polski w grę FIFA.

Andrzej Duda powołuje wirtualną reprezentację w FIFA

Politycy ogrzewający się w blasku sportowców to standardowy widok, który zawitał również do świata e-sportu. Niedawna wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na IEM Katowice 2019 odbiła się w mediach głośnym echem (nawet mimo sromotnej porażki naszych zawodników), a teraz do wyścigu o serca miłośników elektronicznej rozgrywki staje również prezydent Andrzej Duda. Ogłosił on powołanie narodowej reprezentacji w FIFA. Selekcjonerem e-sportowej kadry zostać ma wielokrotny mistrz Polski, Miłosz Bogdanowski.

⚽️ Prezydent zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej! Andrzej Duda spotkał się dziś z…

Gepostet von Kancelaria Prezydenta RP am Freitag, 5. April 2019

Miejmy nadzieję, że to początek wielkich sukcesów naszych zawodników, a polska myśl szkoleniowa okaże się skuteczniejsza w FIFIE niż w rozgrywkach stadionowych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments