Apex Legends w końcu doczeka się crossplayu?

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 24.09.2019, 17:30 Aktualizacja: 24.09.2020, 16:57
Respawn Entertainment od dawna wspominało o wprowadzeniu crossplayu do Apex Legends. Taką funkcję ma oferować coraz więcej gier. W kodzie Apex'a znaleziono poszlaki mogące wskazywać na bliską implementację rozgrywki międzyplatformowej. Zobacz szczegóły.
apex legends crossplay
8 Udostępnień

Co się dzieje w świecie Apex Legends?

Sezon 2 Apex Legends dobiega końca. Już za chwilę, 1 października, rozpocznie się Sezon 3: Odwilż. Podczas 2 sezonu gracze mieli okazję brać udział w eventach takich jak Żelazna Korona czy Dziecię Otchłani. Zrodziło to nadzieję, że sezon 3 będzie równie bogaty w wydarzenia dodatkowe. Już teraz pojawiły się informacje o nowej postaci w grze – Crypto, i nowej broni.

Crossplay w Apex Legends – to bardzo prawdopodobne

Ale na światło dzienne wypłynęły jeszcze ciekawsze informacje. Jak sugerują dane z data-miningu (procesu odzyskiwania informacji z plików gry) w grze może pojawić się crossplay i cross progression (przekazywanie danych o postaci pomiędzy platformami). Być może nastąpi to nawet już w sezonie 3!

Źródłem informacji jest That1MiningGuy, który już w przeszłości ujawniał rzetelne informacje o grze. Jego zdaniem w kodzie Apex Legend pojawiły się wiersze opisujące matchmaking pomiędzy PC, PS4 i Xbox One. To nie może oznaczać właściwie niczego innego jak własnie crossplay.

Jak zwykle w takich przypadkach pojawia się pytanie o przewagę klawiatury i myszki nad padami – gracze PC mieliby niewątpliwą przewagę nad konsolowcami. W związku z tym Respawn Entertainment będzie musiał w jakiś sposób ją zniwelować.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments