Arise: A Simple Story, czyli polsko-hiszpański exclusive na PS4

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 25.09.2019, 12:30 Aktualizacja: 25.09.2020, 12:59
Polska firma Techland, obecnie skupiająca się przede wszystkim na przyszłorocznej premierze Dying Light 2, będzie wydawcą nowej gry exclusive na PlayStation 4. Arise: A Simple Story to debiut hiszpańskiego Piccolo Studio. Premiera już w grudniu tego roku. Zobacz trailer i dowiedz się o czym opowie nam gra.
4 Udostępnień

Arise: A Simple Story – co to za gra?

Gra będzie debiutem hiszpańskiego Piccolo Studio. Jego członkowie porzucili dotychczasową pracę by oddać się temu, co kochają – grom komputerowym. Arise ma nie być kolejną grą AAA, tylko projektem, w który jego twórcy włożyli swoje serce. Gra została zapowiedziana wyłącznie na PlayStation 4 i ma wyjść w grudniu 2019 roku. Za wydanie produkcji odpowiedzialny będzie polski Techland, który ostatnio skupia się przede wszystkim na Dying Light 2 prezentowanym zaraz po Gamescom 2019.

Fabuła Arise rozpoczyna się na stosie pogrzebowym. Tajemnicze światło wzywa cię ze szczytu ośnieżonej góry. Powoli wspinasz się w jego kierunku, przeżywając swoje życie jeszcze raz. Szybko odkrywasz, że masz dar wpływu na czas.

Doświadczenia życiowe, narracja i nastroje głównego bohatera znajdują swój wyraz w zmieniającym się krajobrazie. Mają one wpływ również na moc zmiany czasu. Dopasowuje się do momentu, który właśnie przeżywasz. Twórcy Arise chcą, by fabuła gry była równie nieprzewidywalna jak życie – piękna i straszna jednocześnie.

Arise to głęboko osobista historia

Czy kiedykolwiek miałeś wątpliwości co do niektórych części swojego życia? Czy jesteś tym, kim chcesz być? Czy za 30 lat będziesz chciał wspominać to, co teraz robisz? Twórcy gry zadali sobie właśnie takie pytania. I stwierdzili, ze czas odzyskać w życiu coś, co wcześniej stracili. Dlatego odeszli z pracy i założyli Piccolo Studio.

Ich własne doświadczenia życiowe miały bezpośredni wpływ na grę. To bardzo osobisty projekt – wyraz pogoni za marzeniami twórców.

źródło ilustracji i opisu gry: https://blog.us.playstation.com/2019/09/24/arise-a-simple-story-announced-for-ps4/

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments