Assassin’s Creed III Remastered. Co się zmieni?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.03.2019, 18:22 Aktualizacja: 14.03.2020, 18:22
Piąta część najdłużej ciągnącej się serii gier Ubisoftu była dla asasyńskiego cyklu jednym z najbardziej przełomowych tytułów. Jakich zmian powinniśmy spodziewać się po odświeżonej wersji tytułu umiejscowionego w realiach amerykańskiej rewolucji? Assassin's Creed III Remastered prezentuje się świetnie!
assassin's creed iii remastered
0 Udostępnień

Najlepszy spośród Asasynów?

Choć dyskusje na temat najlepszej części serii Assassin’s Creed nigdy nie zostaną rozstrzygnięte, dla wielu fanów cyklu to właśnie piąta część (dla niepoznaki opatrzona rzymską cyfrą III) stanowi najlepszą grę spośród wszystkich asasyńskich tytułów Ubisoftu. Z pewnością pod wieloma względami produkcja wydana 30 października 2012 roku była przełomowa. Assassin’s Creed III oferował w stosunku do poprzedników o wiele bardziej dynamiczną mechanikę walki, wpływ pogody oraz zmiany pór roku na samą rozgrywkę, system rozwoju rodzinnej wioski głównego bohatera, a także możliwość wzięcia udziału w pasjonujących bitwach morskich.

assassin's creed iii remastered

Recenzenci byli co do oceny tych zmian mocno podzieleni, ale nie powstrzymało to graczy przed masowym rzuceniem się do nabywania Assassin’s Creed III w sklepach. Gra ustanowiła na tamten czas kilka rekordów, stając się wówczas najchętniej kupowanym w przedsprzedaży tytułem Ubisoftu, najbardziej rozchwytywaną grą tego producenta w tydzień po premierze, a koniec końców najpopularniejszym na tamten czas tytułem studia.

Do lutego 2013 roku AC III sprzedało się w ponad 12 milionach egzemplarzy. W samym 2012 roku gra dostępna na rynku przez dwa miesiące została wyprzedzona wyłącznie przez trzy tytuły: Call of Duty: Black Ops II, Madden NFL 13 oraz Halo 4. Mimo początkowych obaw związanych z przeniesieniem fabuły na teren Stanów Zjednoczonych z czasów Rewolucji Amerykańskiej, produkcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Teraz dostaniemy możliwość powrotu do przeszłości i zagrania w Assassin’s Creed III Remaster. Jakich zmian w stosunku do oryginału powinniśmy się spodziewać?

Assassin’s Creed III Remastered – zmiany

Od jakiegoś czasu Ubisoft raczy nas kolejnymi odświeżeniami starszych produkcji z asasyńskiego cyklu. Posiadacze Seasonal Passa lub Golden Edition najnowszej części serii, recenzowanego na naszych łamach Assassin’s Creed Odyssey, dostaną dostęp do odświeżonej wersji piątej odsłony AC. Czym Assassin’s Creed III Remastered różnił będzie się od oryginału?

assassin's creed iii remastered

Zmiany obejmą przede wszystkim grafikę. Gra przystosowana będzie do wyświetlania w 4k oraz HDR, postaci otrzymają nowe modele, znacznie zwiększy się rozdzielczość tekstur oraz głębia otoczenia i tłumów ludzi. Prócz tego uwspółcześnione zostanie celowanie z łuku, do mechaniki skradania twórcy dodadzą zaś obecne w późniejszych częściach serii szczegóły takie jak wywabianie przeciwników poprzez gwizdanie. Więcej dostrzec można na filmach promocyjnych przygotowanych przez Ubisoft w lutym i marcu:

W skład Assassin’s Creed III Remastered wejdą wszelkie dostępne dodatki oraz rozszerzenia wydanej przed ponad ośmioma laty gry. Premiera odświeżonej wersji na komputery PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One zaplanowana jest na 29 marca, zaś wersja na Nintendo Switch wyjść ma 21 maja. Zamierzacie przenieść się w czasie podwójnie, do 2012 roku i do XVIII wieku?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments